CHARLOTTE  

reż. Tahir Rana, Éric Warin, Kanada, Francja, Belgia, 2022, 92 min

PREMIERA POLSKA
Ten pięknie zilustrowany dramat animowany to niezwykła, prawdziwa historia Charlotte Salomon, enigmatycznej młodej niemieckiej malarki żydowskiej, która stworzyła ogromne arcydzieło w obliczu zarówno prywatnego, jak i globalnego kataklizmu. Głosu Charlotte użycza Keiry Knightley!
Urodzona w zamożnej rodzinie w Berlinie, Charlotte jest obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami, wielką wyobraźnią i wielkimi ambicjami. W 1933 roku, w wieku 16 lat, widzi, jak jej marzenia się kończą. Antysemickie prawa i brutalny tłum nazistów, którzy przejęli władzę w Niemczech, zmuszają ją do opuszczenia szkoły, a później do wyjazdu na południe Francji, gdzie mimo względnego i tymczasowego bezpieczeństwa życie Charlotte staje się coraz trudniejsze. Próbując zrozumieć – i pogodzić się z – zarówno traumatyczną przeszłością, jak i teraźniejszością, postanawia namalować swoją autobiografię. W ciągu 18 miesięcy Charlotte wykonuje prawie tysiąc akwareli przedstawiających życie wszystkich jej bliskich. Kanadyjscy reżyserzy Éric Warin i Tahir Rana z niezwykłym kunsztem oddają cześć pracy swojej bohaterce i przedstawiają niezwykłą historię o determinacji.

Spotkanie z producentką Julia Rosenberg!

Julia Rosenberg założyła January Films w Toronto na początku 2005 roku. Butikowa firma producencka współpracuje zarówno z kanadyjskimi jak i międzynarodowymi talentami i wspomaga finansowo produkcję filmów fabularnych, dokumentalnych i telewizyjnych. January Films wyprodukowała, współprodukowała lub była producentem wykonawczym dziewięciu filmów fabularnych: Charlotte, z główną rolą Keiry Knightley, Sundowners, z Timem Heideckerem; Natasha, scenariusz i reżyseria David Bezmozgis; Omamamia z Marianne Sagebrecht i Giancarlo Gianninim; Real Time, z Randym Quaidem i Jayem Baruchelem; fabularyzowane dokumenty: The Bodybuilder and I, zwycięzca dla najlepszego filmu Hot Docs Best Canadian Film; Teenager Hamlet, 15 Reasons To Live oraz Ben Gurion, Epilogue. Charlotte jest pierwszym filmem animowanym January Films. We wczesnych latach kariery Julia współprodukowała wiele znakomitych filmów, m.in. Being Julia w reżyserii Istvana Szabo z główną rolą Annette Bening i Jeremy’ego Podeswy, Fugitive Pieces z Rosamund Pike.

PARTNER POKAZU: AMBASADA KANADY W POLSCE. FESTIWALE, NAGRODY: Official Selection Toronto International Film Festival 2021 , UK Jewish FF 2022, SF Jewish FF 2022FESTIWALE, NAGRODY: Official Selection Toronto International Film Festival 2021 , UK Jewish FF 2022, SF Jewish FF 2022


17-11-2022 20:15, KinoGram


Język: Angielski   Napisy: PL


, Array

Tahir Rana, Éric Warin

2022

92

Array

,

 

1

https://nowebilety.kinogram.pl/cinema/pl/kinogram/film/kup-bilet/9652f2d5-fc0f-49fa-a2ed-a114798f9f91

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy