Ewolucja  

reż. Kornél Mundruczó, Niemcy, Węgry, 2021, 97 min

PREMIERA POLSKA
Hipnotyczna, koszmarna sekwencja z obozu zagłady, zakończona cudownym ocaleniem dziecka. Zniecierpliwiona córka, odwiedzająca zniedołężniałą matkę, która wciąż powraca pamięcią do czasów Shoah. Zbuntowany nastolatek chcący uwolnić się od nieznośnego dziedzictwa i zmuszony do radzenia sobie ze swoją tożsamością w wielokulturowej metropolii. Podzielona na trzy epizody niezwykła opowieść o kolejnych pokoleniach żydowskiej, wschodnioeuropejskiej rodziny, zmagającej się z traumą Holokaustu. Momentami surrealistyczny, niepokojący, choć dający nadzieję, zapadający w pamięć film.
Reżyser Kornél Mundruczó i scenarzystka Katy Wéber pracowali już razem przy filmie Cząstki Kobiety / PIECES OF A WOMAN - Nominacja do Oscarów 2021.

Spotkanie ze scenarzystką filmu Katy Wéber!

Kata Wéber - po ukończeniu Uniwersytetu Sztuk Teatralnych i Filmowych w Budapeszcie zaczęła karierę w teatrze, by w końcu zostać scenarzystką i dramatopisarką. Jej nagradzane dramaty wystawiano na Węgrzech, w Polsce, Szwajcarii i Niemczech. Współpracuje ze studiem filmowym Proton Cinema i reżyserem Kornelem Mundruczo. Ich pierwszy wspólny film, “Biały Bóg”, zdobył nagrodę Un Certain Regard w Cannes w 2014 roku i miał amerykańską premierę na festiwalu Sundance. Jest scenarzystką “Księżyca Jowisza”, który miał premierę w konkursie w Cannes w 2017 r. oraz “Cząstek kobiety”, pokazywanych w konkursie 77. festiwalu w Wenecji. Ostatni wspólny projekt Wéber i Mundruczo, “Ewolucja”, miał premierę na ubiegłorocznym Cannes. W 2018 Kata Wéber z wyróżnieniem obroniła doktorat na budapeszteńskim Uniwersytecie Sztuk Teatralnych i Filmowych.

PARTNER POKAZU: AMBASADA NIEMIEC W POLSCEFESTIWALE, NAGRODY: Cannes 2021, Berlinale IFF 2021, Haifa International Film Festival 2021 - Nominacja Najlepszy Film Zagraniczny


18-11-2022 18:00, KinoGram


Język: NIEMIECKI, WĘGIERSKI   Napisy: PL


, Array

Kornél Mundruczó

2021

97

Array

,

 

1

https://nowebilety.kinogram.pl/cinema/pl/kinogram/film/kup-bilet/e08094c5-aa96-4bf6-bb1b-acaf2dbe5788

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy