Las pamięci  

reż. Roman Shumunov, Izrael, 2022, 2 x 35 min

Grupa izraelskich nastolatków przyjeżdża do Polski, by odwiedzić nazistowskie obozy zagłady. To chyba niemożliwe, żeby w takich okolicznościach narodziło się uczucie między cyniczną Shani i ogarniętym poczuciem misji Kobim? W ramach pokazu zaprezentujemy 2 premierowe odcinki najnowszego mini serialu izraelskiego autorstwa Romana Shumunova! PO POKAZIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM FILMU!

Pokaz w siedzibie Fundacji Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce przy ul. Tłomackie 3/5, 00-090 Warszawa. Wymagana rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod adresem info@wjff.pl z dopiskiem LAS PAMIĘCI. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Roman Shumunov - nagradzany izraelski reżyser, scenarzysta i montażysta. Niejednokrotnie określany mianem najbardziej obiecującego młodego izraelskiego filmowca. Jako reżyser, scenarzysta i współproducent próbował sił w różnych gatunkach filmowych i telewizyjnych.

Jego projekty to między innymi:

“Babylon Dreamers”, pełnometrażowy dokument, który otwierał festiwal DocAviv i zdobył tam główną nagrodę dla najlepszego debiutu, pokazywany na ponad 30 festiwalach na świecie.

“Tu i teraz” - zdobywca Ophir Award (izraelskiego Oscar). Dramat społeczny o młodej imigrantce, która mieszka z młodszą siostrą w slumsach i próbuje zintegrować się z izraelskim społeczeństwem.

“Powrót do Czarnobyla” - dokument o katastrofie atomowej z perspektywy uczestników tego zdarzenia, pokazywany w dziesiątkach krajów i na festiwalach na całym świecie.

“Berenshtein - ostatni partyzant” - epicka opowieść o życiu ukraińskiego partyzanta żydowskiego pochodzenia, Leonida Berenshteina, z okresu II Wojny Światowej. TAKŻE W PROGRAMIE TEGOROCZNEGO FESTIWALU!

“Monachium 72” - 3-odcinkowy dokument z 2022 r. o masakrze izraelskich sportowców na Igrzyskach w Monachium.


BEZPŁATNY PROGRAM SPECJALNY WE WSPÓŁPRACY Z Fundacją Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego W Polsce.
19-11-2022 18:30, TAUBE CENTER


Język: Hebrajski   Napisy: Polskie


Wymagana rezerwacja wejściówek pod adresem info@wjff.pl. Pokaz w siedzibie Fundacji Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce przy ul. Tłomackie 3/5, 00-090 Warszawa

, Array

Roman Shumunov

2022

2 x 35

Array

,

 

1

mailto:info@wjff.pl?subject=Las_ pamieci

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy