reż. Kathrin Anderson, Oliver Schwehm, producentka Alice Brauner, Niemcy 2017, 52 min, dokument biograficzny
reż. , ,
, min
2019-11-23 11:00, Muzeum POLIN
Język:
Napisy:
Pokaz w ramach retrospektywy filmów Artura Braunera - laureata Honorowej Kamery Dawida 2019.
W 1946 roku w całkowicie zniszczonym Berlinie 28-letni wówczas Artur Brauner zajął się produkcją filmową. Chciał opowiedzieć o cierpieniach, jakie nazistowski reżim zadał europejskim Żydom. Z biegiem lat stał się największym niemieckim producentem. Jego firma, CCC Filmkunst, wprowadzała na ekrany zarówno wielkobudżetowe, rozrywkowe produkcje, jak i kameralne filmy o tematyce społecznej. Brauner sprowadził również do Niemiec z wymuszonej emigracji w Ameryce takich reżyserów jak Robert Siodmak, William Dieterle, Fritz Lang i Gerd Oswald. Stale powracał do tematu swojego życia, Holokaustu. W “Marina, Mabuse und Morituri” znakomitości branży filmowej oddają hołd osiągnięciom Artura Braunera.
Język: niemiecki. Napisy: polskie i angielskie.
Projekcja poprzedzona krótkim metrażem:
CENZOR Z NORYMBERGI, reż. Tim Raycroft and David Bussan, USA 2019, 14’, krótki dokument, konkurs
Arnold Joseph w 1938 zdołał uciec przez nazistami do USA. Wrócił do Europy jako amerykański żołnierz i dzięki znajomości niemieckiego został cenzorem korespondencji nazistowskich zbrodniarzy podczas procesów norymberskich.
Język: angielski. Napisy: polskie.
23.11.2019, SOBOTA, MUZEUM POLIN, godz. 11:00
WSTĘP WOLNY. WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W DNIU POKAZU W KASACH MUZEUM.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaDodatkowe informacje