@MIRIAMFROMPOLAND  

reż. Piotr Szczepański, Polska , 2021, 77 min

Miriam Synger jest silną kobietą w patriarchalnej społeczności. Walczy o swoją tożsamość ortodoksyjnej Żydówki, która chce mieszkać we współczesnej Polsce. Jest matką pięciorga dzieci, która ma poczucie misji. Chce pokazać, że życie żydowskie jest wciąż możliwe w Polsce. Pochodząca ze zasymilowanej polskiej rodziny, jest trzecim pokoleniem ocalałych z Holokaustu. I uważa, że ​​Polska nie jest wielkim cmentarzem. W wieku dwudziestu lat postanowiła wrócić do swoich korzeni - zmieniła styl życia i imię, przystępując do Żydowskiej Ortodoksyjnej Gminy Wyznaniowej. Ale pozostała tą samą pełną pasji życia osobą, która pragnie patrzeć w przyszłość zamiast rozpamiętywać przeszłość.

„@miriamfrompoland” to dwuletnia intymna obserwacja życia małej społeczności żydowskiej, zrealizowana metodą Direct Cinema. Obserwujemy ten świat z perspektywy rodziny. Głównym tematem jest tożsamość i przynależność. Kim jestem? Polakiem, czy Żydem, czy może obydwoma jednocześnie? Gdzie jest moja społeczność?

PO POKAZIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM I PRODUCENTKĄ FILMU!

REŻYSER: Piotr Szczepański

Urodzony w 1975 roku w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej, Polskiej Gildii Reżyserów Filmowych i Polskiej Gildii Reżyserów Dokumentalnych. Specjalizuje się w długich dokumentach obserwacyjnych nakręconych metodą Direct Cinema. Jego dokumentalny debiut „Generacja C.K.O.D.” przyniósł mu Złotego Lajkonika na Festiwalu w Krakowie w 2004 roku. Z wykształcenia jest operatorem, pracuje także jako autor zdjęć. Współpracował m.in. z Krzysztofem Zanussim, Sławomirem Fabickim i Krzysztofem Wodiczką w jego pracy na Biennale w Wenecji.

PRODUCENTKA: Anna Pachnicka

Producentka i kierowniczka produkcji mieszkająca w Łodzi. Dziekan Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT. Jest producentką filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Anagram Film, a także ma w swoim dorobku pracę kierownika produkcji przy filmach takich reżyserów, jak Marcin Wrona „Moja krew”, Mariko Bobrik „Taste of Pho” i Magnus von Horn „Sweat”.

PO POKAZIE SPOTKANIE Z REŻYSEREM I PRODUCENTKĄ FILMU!Festiwale: Krakowski Festiwal Filmowy, Dwa Brzegi, Przeźrocza - Nagroda Otwarte Oko


20-11-2021 15:00, Muzeum POLIN


Język: Polski   Napisy: angielskie


, Array

Piotr Szczepański

2021

77

Array

,

 

1

https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=117254

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy