Pierwsza komunia Hanny Cohen  

reż. Shimmy Marcus, Irlandia, 2012, 13 min

“Pierwsza komunia Hanny Cohen” to ciepła opowieść o dziewczynce, która pragnie... przystąpić do pierwszej komuniii. Problem w tym, że wyznaje nieodpowiednią religię! Film ukazuje irlandzką rzeczywistość lat 70. oczami żydowskiej dziewczynki z klasy średniej w Dublinie. Ujmująca ciepłem i humorem przypowieść o uniwersalnym dążeniu, by być takim jak inni.

TRAMPOLINA DO KINA NA FESTIWALU KAMERA DAWIDA
Bohater filmowy. Co sprawia, że postać jest wyjątkowa?
21.11.2020
GODZINA: 12.00 – 13.00
ONLINE na platformie Zoom

Warsztaty skierowane są do uczniów klas 4-6. Głównym tematem spotkania będzie bohater filmowy. Wspólnie zobaczymy krótki metraż „Pierwsza komunia Hanny Cohen” w reżyserii Shimmy Marcus. Akcja filmu rozgrywa się w Dublinie lat 70. 7-letnia Hanna nie może doczekać się swojej pierwszej komunii - jedyny problem tkwi w tym, że jest Żydówką! W roli księdza wybitny brytyjski reżyser Peter Sheridan.
Po projekcji porozmawiamy o głównej postaci. W związku z tematyką filmu poznamy też pojęcia związane z kulturą żydowską. Czego możemy dowiedzieć się o bohaterze ekranu na podstawie jednej sceny? Co sprawia, że postać jest wyjątkowa? Ponieważ bohater powstaje najpierw w głowie scenarzysty, przeanalizujemy jak wprowadza się postaci w scenariuszu. Na koniec uczestnicy zostaną poproszeni o wymyślenie własnej wymarzonej postaci filmowej.

Prowadzenie:
JUSTYNA BILIK - ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku reżyseria, specjalność scenariopisarstwo (2019). Uczestniczka warsztatów Sources 2, Torino Film Lab i Atelier Scenariuszowego. Scenarzystka nagradzanej „Saszki“ reż. Katarzyna Lesisz (m.in. FPFF w Gdyni). Pełny metraż „Norwegian Dream“ reż. Igor Devold z jej scenariuszem otrzymał dofinansowanie PISF w ramach programu Koprodukcji Mniejszościowych (2020). Pracuje także jako dramaturżka teatralna, obecnie współpracuje z Teatrem Żydowskim im. Idy i Ester Kamińskich w Warszawie.

Aby się zarejestrować pobierz bezpłatną wejściówkę tutaj: POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.https://vimeo.com/480267959


21-11-2020 12:00, WJFF.pl


Język: angielski   Napisy: polskie


, Array

Shimmy Marcus

2012

13

Array

,

 

1

https://vimeo.com/480267959

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy