Pod tym samym niebem (Non Odiare)  

reż. Mauro Mancini, Włochy, Polska, 2020, 96 min

Oficjalna Selekcja - Venice International Film Critics’ Week 2020!
Simone, uznany chirurg żydowskiego pochodzenia, mieszka w centrum Triestu. Jest skonfliktowany z ojcem – ocalonym z Holokaustu więźniem obozu koncentracyjnego. Pewnego wieczoru, wracając do domu, rzuca się na ratunek mężczyźnie, który jest ofiarą pirata drogowego. Gdy jednak odkrywa nazistowski tatuaż na jego piersi, pozostawia go swojemu losowi. Po kilku dniach poczucie winy zwycięża i ​​Simone decyduje się odszukać rodzinę zmarłego. Poznaje Marikę, najstarszą córkę; Marcella, nastolatka zafascynowanego ideologią nazistowską i najmłodszego Paola. „Ani dobrzy, ani źli, po prostu ludzie” – tak reżyser Mauro Mancini opisuje swoich bohaterów.

Partnerem pokazu jest Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Gazzetta Italia.Venice International Film Critics' Week Top Pick, September 2020: Najlepszy Aktor, Najlepszy Film Włoski


16-11-2020 19:30, WJFF.pl


Język: włoski   Napisy: polskie


Szanowni Państwo. Ten film ma ograniczoną liczbę miejsc, jak w tradycyjnym kinie. Kody dostępu zostały już wyczerpane. Zapraszamy na inne pokazy i dziękujemy za zrozumienie!

THOU SHALT NOT HATE (NON ODIARE)

, Array

Mauro Mancini

2020

96

Array

,

 

1

https://vimeo.com/479789272

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy