PROGRAM EDUKACYJNY PROCES EICHMANNA / Memories of the Eichmann Trial  

reż. David Perlov, Izrael, 1979, 66 min

POKAZ ORGANIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z YAD VASHEM - Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu.

60 lat temu, 11 kwietnia 1961 roku, przed Sądem Okręgowym w Jerozolimie rozpoczął się proces Adolfa Eichmanna. Podsądny był ważnym funkcjonariuszem niemieckiego aparatu policyjnego z czasów drugiej wojny światowej, zaangażowanym w koordynację procesu zagłady Żydów. Władze Izraela nadały procesowi Eichmanna wymiar swoistego sądu nad Holokaustem.

Proces Adolfa Eichmanna był przełomem dla kształtowania izraelskiej tożsamości i pamięci świata o Holokauście. W pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia przypominamy zaginiony przez ponad 3 dekady wyjątkowy dokument Davida Perlova. Dowódca oddziału, który porwał zbrodniarza z Argentyny, świadkowie zeznający w procesie, młodzi Izraelczycy wspominający traumę rodziców - wszyscy oni w surowej formie raz jeszcze wracają do wydarzeń sprzed lat. W pamięć zapada zwłaszcza relacja fotografa Henryka Rossa i jego żony Stefanii, ocalałych z łódzkiego getta.

Produced by: Israel Broadcasting Authority- Channel 1

Restoration (2011) produced by Yad Vashem and the Perlov Family, With the support of the Forum for the Preservation of Audio-Visual Memory in Israel

Restoration Producers: Liat Benhabib, Yael Perlov

Courtesy of The Yad Vashem Visual Center and KAN 11 - Israeli Broadcasting Corporation

POKAZ W RAMACH WYDARZENIA SPECJALNEGO W SALI KONFERENCYJNEJ A - Muzeum POLIN.

NA POKAZ OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W DNIU POKAZU W KASACH MUZEUM POLIN. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PARTNER POKAZU: Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu YAD VASHEM
21-11-2021 14:00, Muzeum POLIN


Język: Hebrajski   Napisy: Polskie, angielskie


NA POKAZ OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W DNIU POKAZU W KASACH MUZEUM POLIN. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

, Array

David Perlov

1979

66

Array

,

 

1

https://wjff.pl/pl/film/proces-eichmanna-memories-of-the-eichmann-trial-program-edukacyjny-pod-patronatem-yad-vashem/

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy