RESTAURACJA BEZ NAZWY  

reż. Peter Keller i Stefan Sarazin, Niemcy, 2022, 113 min

Mojżesz wędrował 40 lat, Ben musi pokonać pustynię Synaju w kilka dni, ale choć skorzysta z pomocy Beduina Adela, wcale nie będzie to łatwe. Absurdalna komedia, która nieoczekiwanie zmienia się w traktat filozoficzny.
Kurcząca się, pradawna żydowska społeczność w Aleksandrii jest zagrożona. Jeśli na kolacji sederowej zabraknie dziesiątego mężczyzny, egipskie władze zlikwidują gminę. Z odsieczą rusza ortodoksyjny Żyd z Brooklynu, który jednak spóźnia się na samolot w Jerozolimie i zmuszony jest jechać dalej autobusem przez Synaj. Ponieważ to rasowe kino drogi, daleko nie zajedzie i podróż zacznie się niebezpiecznie wydłużać. Jedynym ratunkiem będzie pomoc Beduina Adela, ten jednak musi najpierw odnaleźć wielbłąda… Film, który zaczyna się jak zwariowana komedia, zwalnia tempo i uderza w poważniejsze tony, kiedy podczas rozmów pod gwiazdami Adel odsłania filozofię życia koczowników i dyskutuje z Benem o religii. W końcu razem będą musieli stanąć oko w oko ze śmiercią i poznać granice lojalności. Miłośnicy oszałamiających pejzaży doliny Wadi Rum w Jordanii docenią, jak dobrze zagrała pustynię Synaju w tej filozoficznej komedii o absurdach i mocy wiary.

PO POKAZIE SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMU!

PARTNER: AMBASADA NIEMIEC W POLSCE, FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJSan Francisco Jewish Film Festival KONKURS 2023, German Film Critics Association: NAJLEPSZA MUZYKA / Awards Best Film Score (Beste Musik) 2023, Bavarian Film Awards 2022: NAJLEPSZA PRODUKCJA / Best Production (Produzentenpreis), Munich Film Festival 2022: Future Prize


27-10-2023 19:00, KinoGram


Język: niemiecki   Napisy: polskie i angielskie


, Array

Peter Keller i Stefan Sarazin

2022

113

Array

,

 

1

https://bilety.kinogram.pl/reservation/places/509725cd-f8e7-4bdd-b0e2-5db4f42f7cf0

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy