Szklane negatywy  

reż. Jan Borowiec, Polska, 2019, 39 min

Film opowiada historię niezwykłego znaleziska w starej kamienicy w Lublinie dokonanego w 2010 roku. Odnaleziono wtedy zbiór 2700 szklanych negatywów przedstawiających ludzi, którzy mieszkali w Lublinie prawie 100 lat temu. Autor filmu razem z Tal Schwartz, wolontariuszką z Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, poszukują odpowiedzi na pytania, kto wykonał zdjęcia i kim są ludzie z fotografii. Śledztwo prowadzi do Izraela i do osób, które mogą wyjaśnić tajemnicę kolekcji.

21 listopada, godz. 16.00 spotkanie z twórcami filmu „Szklane negatywy”. W spotkaniu udział weźmie Jan Borowiec, reżyser filmu oraz Joanna Zętar, przedstawicielka Bramy Grodzkiej - Teatru NN z Lublina, a poprowadzi je Monika Szewczyk-Wittek
Monika Szewczyk-Wittek — fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii. Inicjatorka przedsięwzięć promujących fotografię (np. Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała projektem Cyfrowy TR – procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje nad wystawą i publikacją poświęconą polskim fotoreporterkom, które dokumentowały czas przemian w Polsce.

Spotkanie online na platformie zoom, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wejść na spotkanie. Spotkanie w j.polskim.

Link do spotkania w dniu 21 listopada o godz. 16:00:
Join Zoom Meeting

Meeting ID: 842 0814 4603. Passcode: 614834.
19-11-2020 18:00, WJFF.pl


Język: angielski, polski, hebrajski    Napisy: polskie


Liczba miejsc na pokaz ograniczona, jak w tradycyjnym kinie. Decyduje kolejność wejść. Dziękujemy za zrozumienie. Zapraszamy na inne pokazy!

Szklane negatywy

, Array

Jan Borowiec

2019

39

Array

,

 

1

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy