WYSTAWA FOTOGRAFICZNA “RZECZ O IZRAELU”  

reż. Ambasada Izraela, Polska, 2022, 45 min

Społeczność powstaje w oparciu o opowieści wspólne dla jej członków. Owe historie przedstawiają dzieje, kulturę, ludzi i ich otoczenie. Zdarza się, że opowieści związane są z przedmiotami, które nadają rzeczom znaczenie symboliczne, wykraczające poza ich zwykłe zastosowanie.
Izrael zbudowali imigranci przybywający z całego świata i wielu różnych kultur. Przedmioty, i związane z nimi historie, od początku Izraela służyły łączeniu ludzi, uwspólnianiu ich historii i dziedzictwa, przyczyniając się do napisania opowieści o nowym ukochanym kraju. Niektóre rzeczy przedstawione na wystawie są blisko związane z grupami izraelskiego społeczeństwa. Inne nabrały uniwersalnego znaczenia i znaleźć je można w posiadaniu każdej rodziny, niezależnie od jej pochodzenia, wyznania lub stosunku do religii. Te rzeczy są po prostu „izraelskie”.

Poprzez tę wystawę, chcemy Cię zaznajomić z Izraelem w inny sposób — nie przez wspaniałe krajobrazy czy wybitnych ludzi (choć w Izraelu nie brakuje żadnego z nich), lecz za pośrednictwem przedmiotów i opowiadanych przez nich historii. Spójrz na tę wystawę jak na prywatną wycieczkę z lokalnym przewodnikiem, który pokaże Ci swój własny Izrael, podzieli się opowieściami i rzuci trochę światła na ukryte znaczenia, których nie sposób inaczej poznać. Poznaj życie codzienne Izraela i dostrzeż skomplikowane znaczenia stojące za prostymi rzeczami. Zobacz, jak innowacyjność stała się częścią naszej codzienności, bo tylko w ten sposób mogliśmy przetrwać w trudnym otoczeniu. Popatrz na przepiękną mozaikę, którą jest izraelskie społeczeństwo. Znajdź wiele punktów łączących Izrael z Polską, ponieważ niezwykłą więź łączącą nasze dwa narody mamy na wyciągnięcie ręki.

PARTNER I PRODUCENT WYSTAWY: AMBASADA IZRAELA W POLSCE
15-11-2022 18:00, KinoGram


Język: Polski   Napisy:


, Array

Ambasada Izraela

2022

45

Array

,

 

1

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy