FOKSTROT w polskich kinach!

Zdobywca Srebrnego Lwa na 74. MFF w Wenecji, izraelski kandydat do Oscara oraz zdobywca 3 Kamer Dawida na Warsaw Jewish Film Festiwal 2017 już we wrześniu w kinach!

Wraz z dystrybutorem Aurora Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu FOKSTROT w reż. Samuela Maoza: 3 września; godz. 19:00, Kino Elektronik. Na naszym profilu FB będzie można wygrać 3 podwójne zaproszenia! FB: WarsawJewishFilmFestival. 

Premiera kinowa: 7.09.2018 r.  

Polecamy pokazy filmu FOKSTROT, a już w listopadzie zapraszamy na PRZEGLĄD WSPÓŁCZESNEGO KINA IZRAELSKIEGO w ramach 16. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej 2018! Więcej informacji wkrótce na naszej stronie www i FB: WarsawJewishFilmFestival. 

FOKSTROT

Tytuł oryginalny: Foxtrot

reż. Samuel Maoz

prod.: Izrael, Francja, Niemcy 2017

czas trwania: 113 min.

obsada: Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yehuda Almagor

Nietypowy i zaskakujący dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna. Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie, zostaje zdruzgotane niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna... W głównej roli występuje znakomity aktor izraelski Lior Aszkenazi, gwiazda doskonale znanej również w Polsce czarnej komedii „Duże złe wilki”.

ZWIASTUN:

ZAPRASZAMY DO KIN !

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy