JURY 2018!

Prezentujemy JURY tegorocznego konkursu!

HILARY HELSTEIN

Dyrektor Los Angeles Jewish Film Festival, amerykańska aktorka i reżyserka filmowa. Swoją karierę filmową w Hollywood rozpoczęła pomagając przy produkcjach filmowych Toma Hanksa!

Pracowała dla Spielberg’s Shoah Foundation i przeprowadziła i udokumentowała ponad 250 wywiadów z ocalonymi z Holokaustu. Jej film As Seen Through These Eyes, (wyprodukowany we współpracy z Sundance Channel) prezentujący świadectwa ocalałych z Holokaustu artystów, w tym Simona Wiesenthala, zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach.

Dr. Lihi Nagler (sekcja szortów)

Profesor The Open University of Israel  związana z Departamentem Literatury, Sztuki i Języków. Jej prace skupiają się głównie wokół kina izraelskiego i kina niemieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem obrazu europejskich Żydów w kinie. Jej artykuły i prace pojawiły się w wielu publikacjach i czasopismach: SLIL Academic Journal (Summer 2016), Just Images: Ethics and the Cinematic (2011), Welchen der Steine du hebst (2011), Gendered Memories: Transgressions in German and Israeli Film and Theater (2007), FilmblattMontage/avPost-ScriptLe Giornate del Cinema MutoCollegium Papers i wielu innych.

ADAM ŚLESICKI (sekcja dokumentów długometrażowych)

Założyciel i prezes zarządu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego; dyrektor DOC LAB POLAND – największego w Polsce programu konsultacyjnego i platformy prezentacyjnej dla filmowców-dokumentalistów. Producent filmów dokumentalnych. Członek zarządu Koła Producentów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W latach 2001- 2015 związany ze Szkołą Wajdy, gdzie był wicedyrektorem programowym (od 2011), kierownikiem Programu Dokumentalnego DOK PRO (od 2009) szefem promocji i PR (2005-2010) oraz szefem dziewięciu edycji ogólnopolskiego Konkursu Scenariuszowego Script Pro (pierwszych 5 edycji pod nazwą Hartley-Merrill). Jako producent i producent wykonawczy z ramienia Wajda Studio ma na swoim koncie filmy dokumentalne nagradzane na całym świecie (m.in. nominacja do Oscara, nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej, Grand Prix na festiwalu Nowe Horyzonty, Główna Nagroda za film dokumentalny w Palm Springs, Najlepszy Dokument na Los Angeles Film Awards).

LARRY ANKLEWICZ

W latach 2004-2012 selekcjoner filmów i Dyrektor Programowy Toronto Jewish Film Festival. Larry  jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Filmów Żydowskich w Toronto, pasjonat kina i filmu, prowadzi i przewodzi wielu programom filmowym w Toronto, nie tylko o tematyce żydowskiej. W tym roku przewodził m.in. Jury na Festiwalu Filmów Polskich EKRAN w Toronto i Toronto Macedonian Film Festival.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy