FESTIWAL 2018 – KONKURS

ZGŁOŚ SWÓJ FILM DO KONKURSU 2018 r. JUŻ TERAZ!

16. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się w dniach 12-18 listopada 2018 r.  Festiwal to prezentacja najnowszych produkcji międzynarodowych o tematyce żydowskiej pokazywanych i nagradzanych na największych festiwalach z całego świata. Obok retrospektyw filmowych wybitnych twórców, to przede wszystkim międzynarodowy konkurs fabuł i dokumentów. Filmy zapraszane do konkursu to zarówno filmy uznanych reżyserów, jak i debiuty, które sprowadzane są m.in. z Izraela, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Argentyny czy Australii. Podczas 15 dotychczasowych edycji zaprezentowaliśmy ponad 600 filmów z niemal 30 krajów i nagrodziliśmy produkcje, które następnie zdobyły tak prestiżowe nagrody jak Oscary. W 2015 roku świętowaliśmy Oscara dla filmu IDA, który został nagrodzona przez nasz festiwal w 2013 r.! Dzieląc się tym sukcesem chcielibyśmy zaprosić filmowców, producentów i dystrybutorów do udziału w konkursie kolejnej 16. edycji festiwalu 2018! Nagrody - Kamery Dawida WJFF.pl przyznawane są w następujących kategoriach: Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepszy Dokument Krótkometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Aktor, Najlepszy Operator, Najlepsza Muzyka i Dźwięk, Nagroda Publiczności.  

Zgłoszeń do kokursu 2018 r. można dokonywać poprzez festiwalową platformę online FILMFREEWAY. kliknij poniżej aby zgłosić swój film:

W konkursie rozpatrywane będą jedynie zgłoszenia filmów, które zostały wyprodukowane w latach 2017-2018. Filmy zgłaszać można w następujących kategoriach: pełnometrażowy film fabularny (powyżej 40 min, w tym animacje), pełnometrażowy film dokumentalny (powyżej 40 min, w tym animacje), krótkometrażowy film fabularny (poniżej 40 min, w tym animacje), krótkometrażowy film dokumentalny (poniżej 40 min, w tym animacje). Termin zgłoszeń upływa 10 września 2018 r. Pełna lista filmów zakwalifikowanych do konkursu zostanie ogłoszona na stronie www festiwalu do dnia 20 października 2018 r. Za filmy o tematyce żydowskiej uznaje się filmy, których tematem są: żydowskie dziedzictwo kulturowe Żydów z całego świata (ze szczególnym uzwględnieniem Polski i państwa Izrael), historia narodu żydowskiego i państwa Izrael, Holokaust, współczesne życie i problemy diaspor w Izraelu, Europie, USA i na całym świecie, biografie wybitnych postaci żydowskich, kuchnia żydowska, muzyka żydowska, inne odwołujące się do misji festiwalu WJFF.pl. Zgłoszenia filmów, które były wcześniej wyświetlane na innych festiwalach filmów żydowskich w Warszawie, nie będą akceptowane w Konkursie Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej (WJFF.pl). Szczegółowy regulamin konkursu tutaj. Pytania można kierować do departamentu film pod adresem: films@wjff.pl  

Głównym Partnerem festiwalu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Honorowy patron nad festiwalem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Współfinansowanie: m. st. Warszawa.

Partnerzy i sponsorzy