KONKURS

Zapraszamy FILMOWCÓW do wzięcia udziału w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FABUŁ I DOKUMENTÓW! Tegoroczna 19. EDYCJA FESTIWALU ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 15-21 LISTOPADA w Muzeum POLIN oraz online w całej Polsce.

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej "KAMERA DAWIDA" stanowi przegląd produkcji prezentowanych i nagradzanych na największych międzynarodowych i żydowskich festiwalach filmowych z całego świata.

Festiwal to przede wszystkim międzynarodowy konkurs filmów pełno- i krótkometrażowych, fabularnych, animowanych i dokumentalnych oraz retrospektyw uznanych mistrzów filmu i stałych pozakonkursowych sekcji filmowych takich jak: PRZEDWOJENNE POLSKIE KINO JIDYSZ, WSPÓŁCZESNE KINO IZRAELSKIE, KINO NIEMIECKIE O TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ, FILMOWE PODRÓŻE KULINARNE czy FILMOWISKO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Filmy kwalifikowane do konkursu głównego to produkcje uznanych twórców, a także debiuty młodych filmowców z Polski i całego świata (m. in. z Izraela, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Holandii, Danii, Szwajcarii, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Ameryki Południowej, Japonii, Rosji czy Australii).

ZGŁOŚ SWÓJ FILM do KONKURSU 2021 JUŻ TERAZ!

REGULAMIN KONKURSU I NAGRODY

1. Filmy zgłaszane do konkursu powinny zostać zrealizowane w 2020 i 2021 r. i zawierać tematykę żydowską.

2. Filmy o tematyce żydowskiej to produkcje zawierające wątki związane z żydowską: kulturą, historią, Holokaustem, biografiami i współczesnym życiem Żydów z całego świata: Izraela, Europy, Wlk. Brytanii, Kanady, USA, Rosji, Australii, Azji i Ameryki Południowej.

3. Kategorie filmów konkursowych: fabuła pełnometrażowa, dokument pełnometrażowy, animacja pełnometrażowa, fabuła krótkometrażowa, dokument krótkometrażowy, animacja krótkometrażowa. Na Warsaw Jewish Film Festival (WJFF.pl) nie będą przyjmowane zgłoszenia filmów, które zostały już zaprezentowane na innych festiwalach filmów żydowskich w Warszawie.

4. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 września 2021 r.

5. Oficjalny program zostanie ogłoszony 10 października 2021 r. na stronie festiwalu www.wjff.pl/en. (Data ogłoszenia programu może zostać zmieniona i przedłużona do 20 października).

6. NAGRODY KAMERY DAWIDA zostaną wręczone podczas ceremonii w ostatnim dniu pokazów festiwalowych. Werdykt jury będzie ogłoszony na stronie festiwalu po ceremonii wręczenia nagród.

7. Festiwalowe JURY przyznaje KAMERY DAWIDA w następujących kategoriach:

Najlepszy film festiwalu - Grand Prix

Najlepsza Pełnometrażowa Fabuła / Fabuła Animowana

Najlepszy Pełnometrażowy Dokument

Najlepsza Krótkometrażowa Fabuła / Fabuła Animowana

Najlepszy Krótkometrażowy Dokument

oraz KAMERY DAWIDA w kategorii pełnometrażowych filmów fabularnych:

Najlepszy Reżyser

Najlepszy Scenarzysta

Najlepsza Aktorka

Najlepszy Aktor

Najlepszy Operator

Najlepsza Muzyka

Najlepszy Dźwięk

Zasady zgłaszania filmów

1. Filmy należy zgłaszać w odpowiadających im kategoriach:

- Filmy o długości do 40 minut:

fabuła krótkometrażowa / dokument krótkometrażowy / animowany film krótkometrażowy

- Filmy o długości powyżej 40 minut:

fabuła pełnometrażowa / dokument pełnometrażowy / animowany film pełnometrażowy

2. Filmy muszą być wyprodukowane w 2020 i 2021 roku.

3. Filmy, które zostały zaprezentowane na innych odbywających się w Warszawie festiwalach filmów żydowskich, nie będą kwalifikowane.

4. Propozycje filmów emitowanych w telewizji na terenie Polski (naziemnej, kablowej czy satelitarnej) nie będą kwalifikowane do konkursu głównego, ale mogą zostać włączone do programu w ramach pokazów specjalnych. 

5. Filmy muszą zostać zgłoszone w formie kopii promocyjnej na jedną z platform internetowych festiwalu (tu: Filmfreeway.com).

6. W przypadku dialogów w językach innych niż angielski, film należy dostarczyć wraz z napisami w j. angielskim.

7. Zgłaszający zgadza się na warunki uczestnictwa w konkursie i kryteria doboru filmów na Warsaw Jewish Film Festival (WJFF.pl).

8. Opłaty zgłoszeniowe pomagają naszej fundacji w organizacji pokazów wyselekcjonowanych filmów.

9. Po przetworzeniu płatności nie jesteśmy w stanie zaoferować zwrotu.

Wkrótce pierwsze ogłoszenia programowe festiwalu, a tymczasem zachęcamy do śledzenia informacji o aktualnych pokazach specjalnych na oficjalnym profilu festiwalu na: FB WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL

Dzięki sponsorom i partnerom festiwalu dostęp do wszystkich projekcji i wydarzeń towarzyszących festiwalowi jest bezpłatny: SPONSORZY i PARTNERZY FESTIWALU. 


Aktualności

Partnerzy i sponsorzy