OŚWIADCZENIE FUNDACJI

Nie dla przemocy!

Nie dla atakowania bezbronnych obywatelek i obywateli izraelskich miast. Fundacja KAMERA DAWIDA stanowczo sprzeciwia się eskalacji przemocy, do której doszło z powodu cynicznej polityki Hamasu. Dla terrorystów nie może być miejsca we współczesnym świecie. Bestialskie metody prowadzenia działań wojennych muszą zostać natychmiast wyplenione!

Solidaryzujemy się ze wszystkimi cywilnymi ofiarami wydarzeń ostatnich dni. Mamy nadzieję, że wysiłki poczynione na rzecz dialogu i zawarcia pokoju jak najszybciej przyniosą owoce. 

Swoją solidarność z obywatelkami i obywatelami Izraela i wszystkimi ofiarami konfliktu zamanifestujemy wspólnie z naszymi partnerami podczas gali otwarcia 21. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej „KAMERA DAWIDA” 23 października w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas ceremonii wspomnimy zamordowanych w ostatnich dniach izraelskich filmowców. Tego dnia odbędzie się też premiera polska filmu „GOLDA” w reż. Guya Nattiva, poświęconego zwycięskiej dla Izraela wojnie Jom Kippur.

Izraelska produkcja towarzyszyć będzie również wieczorowi zamknięcia, który odbędzie się 29 października w Muzeum POLIN. Zaprezentujemy wówczas film "DELEGACJA (DELEGATION / HA-MISLAHAT)" w reż. Asafa Sabana.

#NIE BĄDŹ OBOJĘTNY/A

#NIE DLA PRZEMOCY!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy