20. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej „KAMERA DAWIDA” to najstarszy i największy żydowski festiwal filmowy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie.

Tegoroczny festiwal obędzie się w dniach 14-30 listopada. Zapraszamy wszystkich do
wspólnego świętowania jubileuszu wydarzenia, które już od dwóch dekad istnieje na festiwalowej
mapie Polski.

20. festiwal rozpoczniemy 14 listopada w Muzeum POLIN, a 15 listopada w kinie KINOGRAM w Fabryce Norblina, które jest oficjalnym kinem tegorocznego festiwalu!

W programie festiwalu: RETROSPEKTYW FILMOWYCH UZNANYCH TWÓRCÓW oraz stałe sekcje tematyczne jak: WSPÓŁCZESNE KINO IZRAELSKIE, KINO NIEMIECKIE O TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ, PRZEDWOJENNE POLSKIE KINO JIDYSZ, KRÓTKIE FORMY WJFF.

Festiwal to także MIĘDZYNARODOWY KONKURS FABUŁ I DOKUMENTÓW. Jury przyzna KAMERY DAWIDA w następujących kategoriach: Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa i Najlepszy Dokument Krótkometrażowy.

ZOBACZ FILMOWY ZWIASTUN FESTIWALU!

Podczas festiwalu nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących jak: warsztaty filmowo-kulinarne, pokazy edukacyjne i warsztaty filmowe dla szkół, wystawa RZECZ O IZRAELU w KINIE KINOGRAM we współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce, BEZPŁATNY PROGRAM "MICWA" w GALERII DZIEDZICTWO w Muzeum POLIN, FILMOWY BOKERTOW w JCC Warszawa, #TJHTalks - WEBINAR filmowy we współpracy z Centrum Taubego oraz KONCERT Atanasa Valkova z muzyką z serialu "KRÓL"!

INTERNETOWA ODSŁONA NA VOD.WARSZAWA!

Od 21 do 30 listopada zapraszamy na internetową odsłonę festiwalu na Vod.Warszawa ! W tym roku zaprezentujemy program „20 filmów na 20 lecie” w ramach którego przedstawimy najciekawsze produkcje w historii festiwalu, wybrane przez nasze selekcjonerki i selekcjonerów! To nie lada gratka dla wszystkich widzów, którzy towarzyszyli nam przez te wszystkie lata, a także dla tych, którzy są z nami od niedawna.

ZOBACZ PROGRAM I KUP BILET !

Nie chcesz przegapić żadnych informacji o tegorocznym festiwalu? Zapisz się do naszego newslettera.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy