PROGRAM 2020

Program festiwalu jest już dostępny!

18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbędzie się ONLINE w dniach 16-22 listopada. Filmy pokazywane będą na platformie NINATEKA.pl i poprzez stronę WJFF.pl na terenie Polski.

Siatka projekcji wraz z datami i godzinami premier online poszczególnych filmów znajduje się TUTAJ. Linki do filmów dostępne będą pod każdym opisem filmu w dniu projekcji o godzinie podanej w programie pokazów.

SIATKA PROJEKCJI I ULOTKA FESTIWALU DO POBRANIA W FORMACIE PDF:

SIATKA PROJEKCJI 2020_WJFF.pl

KATALOG FESTIWALU W FORMACIE PDF DO POBRANIA:

WSZYSTKIE PROJEKCJE FILMÓW I WYDARZENIA IM TOWARZYSZĄCE SĄ BEZPŁATNE I DOSTĘPNE NA TERENI CAŁEJ POLSKI.

Poniżej opisujemy zasady uczestnictwa w festiwalu, dzięki którym przez 7 dni, łatwo i w zaciszu własnych domów nasi widzowie będą mogli obejrzeć ponad 40 najnowszych filmów o tematyce żydowskiej, w tym 30 polskich premier, wywiady z twórcami, panele dyskusyjne i warsztaty filmowe (w tym warsztat dla dzieci "Trampolina do kina" i warsztat kulinarny "Gefilte fish")*. Udział w warsztatach online poprzez linki i rejestracje, które zostaną udostępnione od 16 listopada na stronie www festiwalu i social media!

ZAPRASZAMY do wspólnego oglądania w dniach 16-22 listopada na Ninateka.pl i WJFF.pl!

REGULAMIN POKAZÓW

18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA obędzie się w dniach 16-22 listopada online na platformie Ninateka oraz na kanale WJFF.pl na Vimeo. WSZYSTKIE PROJEKCJE FILMÓW I WYDARZENIA IM TOWARZYSZĄCE SĄ BEZPŁATNE.

?

Platformy internetowe, na których odbywa się festiwal są wygodne i przystępne w obsłudze. Żeby obejrzeć film, wystarczy wybrać opcję „PLAY / OGLĄDAJ” (wyświetlaną pod opisem każdego z festiwalowych filmów prezentowanych online).

?

Filmy dostępne są przez 48 godzin od momentu festiwalowej premiery online. Każdy film można obejrzeć w wybranym przez siebie czasie w ramach 48-godzinnego bloku, kiedy dana część programu pozostaje udostępniona dla widzów.

?

Liczba tzw. dostępów, które może otrzymać jedna osoba, jest nieograniczona. Istnieją jednak od tej zasady wyjątki. Organizator wprowadził limity miejsc na pokazy specjalne, które odpowiadają liczbie miejsc w tradycyjnej sali kinowej - będą to dostępy od 150 do 300 miejsc. W tych przypadkach widz musi pobrać darmowy kod dostępu. Kody wysyłane będą po wcześniej rejestracji na stronie WJFF.pl w dniu premiery filmów. Kody będą wymagane podczas transmisji i pokazów gali otwarcia i zamknięcia festiwalu oraz na pokazy specjalne: "Zdjęcie życia / Picture of his life", "Koniec miłości" / "The End of Love", "Niezłomni / Resistance", "Wszyscy za jednego / The Crossing".

?

Wszystkie filmy pokazywane online będą dostępne wyłącznie na terytorium Polski. Filmy wyświetlane będą w językach oryginalnych i z polskimi napisami.

?

WAŻNE DATY:

16 LISTOPADA: PREMIERY ONLINE pierwszych filmów na platformie NINATEKA.pl

Od 16 listopada, od godz. 20:00, przy wybranym premierowym seansie będzie można wybrać opcję „OGLĄDAJ” (rozpoczynając tym samym pokaz wybranego tytułu). Od tego momentu każdy widz będzie mógł zobaczyć film przez 48 godzin. Koniec seansu 3 dnia od daty premiery tj. godz. 20.00. (w tym przypadku do dnia 18 listopada).

18 i 20 LISTOPADA: KOLEJNE PREMIERY bloków filmowych na NINATEKA.pl, które pozostaną aktywne przez 48 godzin od momentu publikacji.

17, 19, 21 i 22 LISTOPADA: PREMIERY ONLINE na WJFF.pl (VIMEO).

?

LISTA FILMÓW na WJFF.PL (VIMEO), NA KTÓRE TRZEBA SIĘ ZAREJESTROWAĆ I POBRAĆ KOD DOSTĘPU:

16 LISTOPADA: "Pod tym samym niebem / Non Odiare" (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 19:30)

19 LISTOPADA: "Zdjęcie życia / Picture of his life" (film dostępny przez 48 godzin od daty premiery i do wyczerpania kodów dostępu)

21 LISTOPADA: "Niezłomni / Resistance" oraz "Koniec miłości/ The End of Love" (pokaz w czasie rzeczywistym począwszy od daty premiery)

22 LISTOPADA: "Wszyscy za jednego / The Crossing" (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 12:00)

22 LISTOPADA: "Cena prawdy / The Other Story" (pokaz w czasie rzeczywistym, premiera o godz. 19:30)

?

Rejestracja poprzez wysłanie zgłoszenia z tytułem filmu na adres: films@wjff.pl od godz. 15:00 w dniu poprzedzającym pokaz do wyczerpania puli dostępnych kodów. E-mail z potwierdzeniem udziału i kodem dostępu zostanie wysłany w dniu pokazu. Najpóźniej na godzinę przed seansem. Liczba kodów dostępu jest ograniczona, jak w tradycyjnym kinie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy na pokazy festiwalowe na NINATEKA.pl i WJFF.pl w dniach 16-22 listopada! 

?

*WARSZTATY ONLINE i WEBINARY - linki do zapisów i udziału zostaną udostępnione od 16 listopada na stronie www festiwalu i social media!

SPOTKAJMY SIĘ ONLINE W CAŁEJ POLSCE W DNIACH 16-22 LISTOPADA!

NINATEKA_WJFF 2020 from WJFF on Vimeo.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy