LIHI NAGLER I NIR FERBER PREZENTUJĄ KRÓTKIE FORMY!

Zapraszamy na pokazy krótkich metraży WJFF! Prezentowane filmy biorą udział w konkursie i walczą o KAMERY DAWIDA 2020 w dwóch kategoriach: Najlepszy Dokument Krótkometrażowy i Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa. 

Krótkie formy WJFF TO BLOK KONKURSOWYCH FABUŁ I DOKUMENTÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH przygotowanych przez naszych selekcjonerów! Kuratorzy programu to Lihi Nagler i Nir Ferber. Filmy, które nasi eksperci wybrali dla Państwa to produkcje krótkometrażowe nagradzane i pokazywane na najlepszych festiwalach w Europie i na świecie! 

Dr Lihi Nagler jest filmoznawczynią związaną z Wydziałem Literatury, Sztuki i Językoznawstwa na Otwartym Uniwersytecie Izraela. Selekcjonerka i kuratorka programów filmowych na festiwalach żydowskich Jewish Film Festival Berlin & Brandenburg oraz Warsaw Jewish Film Festival. 

Nir Ferber jest obecnie doktorantem w szkole filmowej Steve Tisch School of Film and Television na uniwersytecie w Tel Awiwie. Jest członkiem komisji programowej Docaviv – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Tel Awiwie, jak również organizatorem SERET - festiwalu filmów izraelskich w Berlinie. Wykładał teorię filmu na uniwersytecie oraz był producentem i jednym z wydawców magazynu o filmie i telewizji. Od 2017 roku mieszka w Berlinie.

DRUGA CZĘŚĆ PREZENTACJI JUŻ JUTRO!

Krótkie formy WJFF: “Rites of Passage" / "Rytuały inicjacyjne”.

Premiera 21 listopada godz. 16.00 na WJFF.pl

W skład programu wchodzą:

Dotyk / Touch, Nir Berger, Izrael 2019, 25 min 

Zwyczajne sprawy / Simple things, Liel Sharon Gur, Izrael 2019, 30 min 

Prawo powrotu / Birth right, Inbar Horesh, Izrael 2019 24 min

Drzewo nr 3 / Tree #3, Omer Ben-Shachar, USA 2020, 20 min

Całkowity czas projekcji 99 min.

Zestaw krótkich metraży będzie można oglądać od 21 LISTOPADA, od godz. 16:00 przez kolejnych 48 godzin. DOSTĘP DO PROJEKCJI NA PODSTRONACH POSZCZEGÓLNYCH FILMÓW i na platformie WJFF.PL VIMEO: zobacz tutaj!

ZOBACZCIE ZAPOWIEDZI AUTORÓW NAGRANE SPECJALNIE DLA NASZYCH WIDZÓW!

Dotyk / Touch, Nir Berger, Izrael 2019, 25 min 

Zwyczajne sprawy / Simple things, Liel Sharon Gur, Izrael 2019, 30 min 

Prawo powrotu / Birth right, Inbar Horesh, Izrael 2019 24 min

Drzewo nr 3 / Tree 3#, Omer Ben-Shachar, USA 2020, 20 min

Zapraszamy na spotkanie z autorkami filmów "Zwyczajne sprawy" i "Prawo powrotu"!

INTERVIEW #2 with filmmakers of our exclusive short film program conducted by curators/film experts Lihi Nagler and Nir Ferber.

FB: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy