FILMY ONLINE!

#ZostańWDomu i oglądaj z nami filmy online! Zapraszamy na seanse online wspólnie z partnerem festiwalu "ARTE po polsku"! W czerwcu dla naszych widzów wybraliśmy 2 filmy, które można obejrzeć bezpłatnie na platformie ARTE po polsku.

Dokument "Rytuały miłosne w Izraelu", reż. Jascha Hannover, Michaela Vieser, Niemcy 2019, 44 min.

W Izraelu miłosne karty są rozdawane wcześnie – według tamtejszych wierzeń, Bóg przydziela drugą osobę każdemu noworodkowi, a jej odnalezienie to największe zadanie życia.Pisarka i prezenterka Charlotte Roche udaje się do Tel Awiwu, by zbadać izraelskie rytuały miłosne. Film dostępny bezpłatnie na ARTE po polsku do 1 sierpnia br.


Dokument "Silniejszy niż KGB - "Życie i los" Wasilija Grossmana", reż. Priscilla Pizzato, Francja 2017, 59 min.

Dramatyczna historia rosyjskiego pisarza i dziennikarza Wasilija Grossmana (1905-1964), którego rękopis powieści „Życie i los”, opisujący oddanie ideałom rewolucji z 1917 r., totalitaryzmy Stalina i Hitlera, zagładę Żydów, Stalingrad i nieludzkie czasy II wojny światowej, został skonfiskowany przez KGB. Na podstawie fragmentów książki, wywiadów ze świadkami tamtych wydarzeń oraz historykami, staramy się odtworzyć życie i pracę pisarza. Film dostępny bezpłatnie na ARTE po polsku do 25 lipca 2020 r. 

Miłych seansów #KameraDawida online! Wkrótce więcej tytułów!

Aby być na bieżąco z pokazami  online, a także z pokazami w kinach w Warszawie i całej Polsce zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy