FILMY ONLINE!

Zapraszamy na seanse online wspólnie z partnerem festiwalu "ARTE po polsku"! W marcu dla naszych widzów wybraliśmy 2 filmy, które można obejrzeć bezpłatnie na platformie online ARTE po polsku.

Dokument o konserwatorach w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau: KONSERWATORZY Z AUSCHWITZ. Od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau przez Armię Czerwoną minęło 75 lat, obozowe budynki niszczeją. Zespół fachowców pracuje więc nad zachowaniem tego miejsca w niezmienionym stanie. Film dostępny bezpłatnie online na platformie ARTE po polsku do 25 kwietnia 2020 r.

OGLĄDAJ FILM TUTAJ: "KONSERWATORZY Z AUSCHWITZ", Niemcy 2019, 33 min.

https://www.arte.tv/pl/videos/084752-013-A/re-konserwatorzy-z-auschwitz/

Kolejny film, który polecamy naszym widzom to dokument o Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w reż. Ute Hoffarth, Niemcy 2016, 53 minuty. Muzeum POLIN to przepiękna (zarówno pod względem misji jak i architektury) instytucja. To muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów, to miejsce spotkań wszystkich, którzy chcą poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, oraz stawić czoła ksenofobii i uprzedzeniom. 

ZOBACZ FILM TUTAJ: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Niemcy 2016, 53 min.

https://www.arte.tv/pl/videos/060189-000-A/muzeum-historii-zydow-polskich-polin/

Film dostępny bezpłatnie online na ARTE POLSKA do 19 kwietnia 2020r.

Kolejne tytuły już w kwietniu!

Aby być na bieżąco z pokazami  online, a także z pokazami w kinach w Warszawie i całej Polsce zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL.

Partnerzy i sponsorzy