FILMY ONLINE!

#ZostańWDomu i oglądaj z nami filmy online! Zapraszamy na seanse online wspólnie z partnerem festiwalu "ARTE po polsku"! W kwietniu dla naszych widzów wybraliśmy kilka filmów, które można obejrzeć bezpłatnie na platformie online ARTE po polsku.

Polecamy także 2 krótkie metraże: Las Cieni / The Shadow Forest​ - w reż. Andrzeja Cichockiego. Przypominamy, że Warsaw Jewish Film Festival nagrodził film KAMERĄ DAWIDA w 2014 r. w kategorii Najlepsza Krótka Fabuła! Film dostępny jest tutaj: 

Las Cieni / The Shadow Forest [1080p HD] from Andrzej Cichocki on Vimeo.

Drugi krótki metraże, jaki wybraliśmy dla Was to "GEFILTE" w reż. Rachel Fleit: https://www.thegefiltefilm.com. Na stronie filmu znajdziecie też przepis na GEFILTE FISH!

Filmy dostępny bezpłatnie na platformie online ARTE po polsku prezentujemy poniżej!

Dokument "Freud, intymnie", reż. David Teboul, Francja 2019, 98 min.

Ojciec i córka, Zygmunt Freud i Anna, urodzona w tym samym roku co psychoanaliza. Film jest historią „korespondencji” Anny i Zygmunta, czyli portretu Freuda jako „ojca”: psychoanalizy i tej niechcianej, nie najpiękniejszej dziewczyny, która nie była jego faworytką, a mimo to znalazła swoje miejsce w ojcowskiej historii psychoanalizy.

Znani francuscy aktorzy oddali swoje głosy bohaterom tej wielkiej powieści rodzinnej: Matthieu Amalric jako Freud, Isabelle Huppert jako Anna, Catherine Deneuve w roli lojalnej przyjaciółki Freuda i ratowniczki Marie Bonaparte, Denis Podalydés, Jeanne Balibar, Sandrine Kiberlain. Film dostępny bezpłatnie online na ARTE po polsku do 6 czerwca 2020 r.

Dokument KONSERWATORZY Z AUSCHWITZ, Niemcy 2019, 33 min.

Od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau przez Armię Czerwoną minęło 75 lat, obozowe budynki niszczeją. Zespół fachowców pracuje więc nad zachowaniem tego miejsca w niezmienionym stanie. Film dostępny bezpłatnie online na ARTE po polsku do 25 kwietnia 2020 r. 


Dokument o Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w reż. Ute Hoffarth, Niemcy 2016, 53 minuty.

Muzeum POLIN to przepiękna (zarówno pod względem misji jak i architektury) instytucja. To muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów, to miejsce spotkań wszystkich, którzy chcą poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, oraz stawić czoła ksenofobii i uprzedzeniom. Film dostępny bezpłatnie online na ARTE po polsku do 19 kwietnia 2020 r.


Miłych seansów #KameraDawida online! Wkrótce więcej tytułów!

Aby być na bieżąco z pokazami  online, a także z pokazami w kinach w Warszawie i całej Polsce zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL.

Partnerzy i sponsorzy