SILNE RAZEM – POKAZ SPECJALNY

31 maja, o godzinie 19:00 w kinie KinoGram w Fabryce Norblina odbędzie się kolejna edycja spotkania ,,Kolory Kobiet X SILNE RAZEM”.

Tym razem na ekranie niezwykły film „Sabaya i jej kino”, a gościem specjalnym będzie Ewa Kasprzyk – aktorka, reżyserka i – jak sama o sobie mówi – kobieta rakieta. Kocha ludzi, kino i wyzwania. Podróżuje. Nieustannie poszukuje adrenaliny w życiu. Kocha nowe i niestereotypowe podejście do zadań. Właścicielka papilona Shakiry, która zmieniła jej życie podobnie jak Michał – jej wielka miłość!

„SABAYA I JEJ KINO” to film o 8 żydowskich i arabskich kobietach, które zapisują się na warsztaty, by pod okiem młodej filmowczyni z Tel Awiwu dokumentować swoje życie. Stopniowo, dzięki prostym “pracom domowym” z kamerą, odsłaniają swoje problemy i osobiste dramaty. Zmieniająca się dynamika grupy zmusza je do kwestionowania własnych poglądów i przekonań. Spotkania, będące odskocznią od codzienności, niepostrzeżenie zaczynają przypominać sesje terapeutyczne. ”Sabaya i jej kino” to wyjątkowy obraz ukazujący kobiecą perspektywę, oferujący widzowi głębokie, pozytywne przeżycia.

FESTIWALE, NAGRODY: Izraelski kandydat do Oscara 2023, JERUSALEM FF 2021 - NAJLEPSZY DEBIUT, JERUSALEM FF 2021- NAGRODA PUBLICZNOŚCI, 5 Nagród Izraelskiej Akademii Filmowej 2022, w tym Najlepszy Film Izraelski 2022, NAJLEPSZY FILM WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL - KAMERA DAWIDA 2022!

31 maja, o godzinie 19:00, w sali oscarowej #7 KinoGramu, SABAYA I JEJ KINO / CINEMA SABAYA, reż. Orit Fouks Rotem, Izrael, 2021, 91 min, fabuła

BILETY: KINOGRAM

Cykl ,,Kolory Kobiet X SILNE RAZEM” ukazują wyjątkowe filmy o kobietach. Zachęcają do dyskusji, ale i refleksji. Każdemu pokazowi towarzyszy wystąpienie gościa specjalnego. 31 maja spotkamy się z Ewą Kasprzyk.

Partnerzy nadchodzącego pokazu: Festiwal Filmowy Kamera Dawida, Ambasada Izraela, Radio Kolor, Wydawnictwo Luna, Alma K. Dead Sea Minerals, Hotel Resort & SPA Talaria, Klinika Strzałkowski.

Do zobaczenia!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy