18. FESTIWAL 2020!

Już 16 listopada rozpocznie się 18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej – Kamera Dawida w zupełnie nowej odsłonie!

Dzięki portalowi Ninateka.pl i festiwalowej platformie VOD dotrzemy on-line w całej Polsce!

Nasze wydarzenie – tak samo jak w ubiegłych latach – będzie trwało 7 dni – od 16 do 22 listopada. Jak co roku przygotujemy dla naszych widzów konkurs fabuł i dokumentów oraz liczne sekcje tematyczne. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej to najstarsza i największa impreza tego typu w Polsce, a także jedna z pierwszych w Europie i na świecie.

W tym roku Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl przyznała dwie nagrody: Honorowa Kamera Dawida Marianowi Turskiemu za „nieoceniony wkład w odbudowę życia żydowskiego w Polsce, odbudowę kapitału społecznego w Polsce oraz walkę z ksenofobią i antysemityzmem” oraz Kamera Dawida izraelskiemu reżyserowi Aviemu Nesherowi „za całokształt twórczości i wybitny wkład w izraelską kinematografię”. W programie festiwalu znajdzie się retrospektywa filmów Avi Neshera, a jego film CENA PRAWDY / THE OTHER STORY uświetni tegoroczną galę zamknięcia festiwalu!

Dostęp do wszystkich projekcji i wydarzeń towarzyszących na portalu Ninateka.pl oraz festiwalowej platformie VOD pozostanie bezpłatny. Ninateka to serwis prowadzony przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA), który w otwartym, darmowym dostępie prezentuje bogactwo polskiej kultury audiowizualnej. Dostęp do treści na portalu jest nie tylko bezpłatny, ale także pozbawiony reklam.

Zachęcamy do śledzenia informacji o festiwalu na naszych profilach w mediach społecznościowych FB: Warsaw Jewish Film Festival

Festiwal współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, The Dutch Jewish Humanitarian Fund, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy