JURY 2019!

Prezentujemy JURY tegorocznego konkursu festiwalu!

W konkursie 17. edycji KAMERA DAWIDA 2019 znalazło się 28 najnowszych filmów z Polski, Izraela, USA, Kanady, Meksyku, Niemiec, Francji, UK, Węgier, Czech, Słowacji i Szwajcarii! Do konkursu zakwalifikowaliśmy 7 pełnometrażowych fabuł, 7 pełnometrażowych dokumentów oraz 14 krótkich metraży! 

Filmy pełnometrażowe w konkursie: kliknij tutaj. 

Selekcja krótkich metraży: zobacz tutaj!.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony podczas Wieczoru Zamknięcia, 24 listopada w Muzeum POLIN! 

Tegoroczne Jury reprezentują:

HILARY HELSTEIN

Dyrektor Los Angeles Jewish Film Festival, amerykańska aktorka i reżyserka filmowa. Swoją karierę filmową w Hollywood rozpoczęła pomagając przy produkcjach filmowych Toma Hanksa!

Pracowała dla Spielberg’s Shoah Foundation i przeprowadziła i udokumentowała ponad 250 wywiadów z ocalonymi z Holokaustu. Jej film As Seen Through These Eyes, (wyprodukowany we współpracy z Sundance Channel) prezentujący świadectwa ocalałych z Holokaustu artystów, w tym Simona Wiesenthala, zdobył liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach.

LARRY ANKLEWICZ

W latach 2004-2012 selekcjoner filmów i Dyrektor Programowy Toronto Jewish Film Festival. Larry  jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Filmów Żydowskich w Toronto, pasjonat kina i filmu, prowadzi i przewodzi wielu programom filmowym w Toronto, nie tylko o tematyce żydowskiej. W tym roku przewodził m.in. Jury na Festiwalu Filmów Polskich EKRAN w Toronto i Toronto Macedonian Film Festival.

EWA OPAWSKA

Absolwentka filozofii, przez wiele lat związana z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie tworzyła program filmowy, aktualnie pracuje w Teatrze Żydowskim im Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, autorka między innymi sztuki "Random", wystawianej w Teatrze Ochoty i "Niewybuchy", interesuje się reprezentacjami stosunków polsko-żydowskich w kinie i teatrze.  

ANDRZEJ CICHOCKI

Filmowy marzyciel, reżyser i operator, zapalony wykładowca akademicki, doktorant sztuk filmowych. Jego obsypany nagrodami na całym świecie „Las cieni” otrzymał również Kamerę Dawida na naszym festiwalu. Nieustannie też eksploruje fotografię i jej teorie, pisze muzykę, kiedy może podróżuje, co rusz sięga do literatury faktu. Skończył właśnie postprodukcję swojego filmu dokumentalnego „Wszystko” i przygotowuje się do pełnometrażowego fabularnego debiutu reżyserskiego. 

 

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy