DZIĘKUJEMY!

30 listopada zakończyła się 19. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej Kamera Dawida.

Tegoroczna edycja była niezwykła ze względu na stan pandemii, ale cieszymy się, że postanowiliśmy kontynuować działania i Festiwal odbył się w formule hybrydowej, a nasi widzowie nie zawiedli nas swoją obecnością w kinach i online.

Serdecznie dziękujemy naszym Widzom za zainteresowanie wydarzeniem oraz za ogromną aktywność na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Dziękujemy naszym partnerom, sponsorom i patronom medialnym za nieocenione wsparcie podczas realizacji Festiwalu.

Dziękujemy Głównemu Partnerowi Festiwalu - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, za wieloletni wkład w rozwój Festiwalu i wsparcie w organizacji wydarzeń towarzyszących.

Dziękujemy kinom, w których przez 7 dni wydarzenia stacjonarnego pokazaliśmy 50 filmów: Kino HELIOS, Kino AMONDO, FINA, MINDSPACE Warszawa oraz platformie Ninateka.pl i VOD.WARSZAWA.pl, na których kontynuowaliśmy festiwal online w całej Polsce do 30 listopada!

Szczególne podziękowania składamy instytucjom współfinansującym wydarzenie: Miastu Stołecznemu Warszawa, Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, The Dutch Jewish Humanitarian Fund oraz Taube Foundation za wspieranie idei Festiwalu.

GALERIA FESTIWALU 2021: zobacz tutaj!

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom: Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, Kulczyk Foundation, Fundacji Centrum Taubego w Polsce, Ambasadzie Izraela, Ambasadzie Królestwa Niderlandów, Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec, Ambasadzie Szwajcarii, Ambasadzie Kanady, Instytutowi Francuskiemu w Warszawie, Yad Vashem - The World Holocaust Remembrance Center, Muzeum Galicja, JCC Warszawa, JCC Budapest, Jewish Festival Berlin, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Agencji Communication Unlimited, Centrum Blue-City, Loesje, Mindspace Warszawa i Hali Koszyki oraz Yallabye.pl,

Festiwal nie odbyłby się bez naszych stałych partnerów medialnych: CANAL +, Arte Polska, Gazeta Wyborcza i Radio Tok FM. Dziękujemy za wspólną promocję kultury żydowskiej w Polsce. 

NAGRODY KAMERY DAWIDA 2021

Podziękowania kierujemy także do twórców, których filmy pokazaliśmy w tegorocznym programie, dystrybutorów, producentów oraz naszemu międzynarodowemu Jury, które wybrało najlepsze filmy i przyznało KAMERY DAWIDA 2021!

Nieoceniona była również pomoc naszych Wolontariuszy, którzy poświęcili swój czas i serca, aby pomóc w organizacji wydarzenia. Serdecznie Wam dziękujemy!

Dziękujemy za wspólny sukces i do zobaczenia za rok na jubileuszowej 20. edycji KAMERA DAWIDA 2022!

Zostań Ambasadorem FESTIWALU 2022: wesprzyj nas już teraz!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy