ZGŁOŚ FILM!

20. EDYCJA FESTIWALU ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 14-20 LISTOPADA 2022.

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY FILMOWCÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FABUŁ I DOKUMENTÓW!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej stanowi przegląd produkcji prezentowanych i nagradzanych na największych światowych festiwalach. Obok retrospektyw uznanych mistrzów filmu i stałych sekcji filmowych takich jak PRZEDWOJENNE KINO JIDYSZ, POLSCY SPRAWIEDLIWI, KINO NIEMIECKIE czy WSPÓŁCZESNE KINO IZRAELSKIE, festiwal to przede wszystkim międzynarodowy konkurs filmów pełno- i krótkometrażowych, fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Filmy kwalifikowane do konkursu głównego to produkcje uznanych twórców i debiuty młodych filmowców z Polski i całego świata (m. in. z Izraela, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Holandii, Danii, Szwajcarii, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Ameryki Południowej, Japonii, Rosji czy Australii).

KAMERY DAWIDA PRZYZNAWANE SĄ W NASTĘPUJĄCYCH KATEGORIACH: 

  • GRAND PRIX - Najlepszy Film Festiwalu
  • Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa
  • Najlepszy Dokument Pełnometrażowy
  • Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa
  • Najlepszy Dokument Krótkometrażowy
  • Nagroda Publiczności

ZGŁOŚ SWÓJ FILM DO KONKURSU 2022 JUŻ TERAZ!

REGULAMIN KONKURSU I NAGRODY:

1. Rozpatrywane będą jedynie zgłoszenia filmów o żydowskiej tematyce lub z żydowskimi postaciami. Filmy powinny zostać zrealizowane w 2021 i 2022 r. Filmy o tematyce żydowskiej mogą zawierać wątki związane z kulturą, Holokaustem, historią, duchowością, biografiami i współczesnym życiem Żydów z całego świata: Izraela, Europy, Wlk. Brytanii, Kanady, USA, Rosji, Australii, Azji i Ameryki Południowej.

2. Kategorie filmów konkursowych: fabuła pełnometrażowa, dokument pełnometrażowy, animacja pełnometrażowa, fabuła krótkometrażowa, dokument krótkometrażowy, animacja krótkometrażowa. Na Warsaw Jewish Film Festival (WJFF.pl) nie będą przyjmowane zgłoszenia filmów, które zostały już zaprezentowane na innych festiwalach filmów żydowskich w Warszawie.

3. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 sierpnia 2022 r.

4. Oficjalny program zostanie ogłoszony 10 października 2022 r. na stronie festiwalu www.wjff.pl/en. (Data ogłoszenia programu może zostać zmieniona i przedłużona do 20 października).

4. NAGRODY KAMERY DAWIDA zostaną wręczone podczas ceremonii w ostatnim dniu pokazów festiwalowych. Werdykt jury będzie ogłoszony na stronie festiwalu po ceremonii wręczenia nagród.

5. WJFF.pl przyznaje KAMERY DAWIDA w następujących kategoriach:

Najlepszy film festiwalu - Grand Prix

Najlepsza Pełnometrażowa Fabuła / Fabuła Animowana

Najlepszy Pełnometrażowy Dokument

Najlepsza Krótkometrażowa Fabuła / Fabuła Animowana

Najlepszy Krótkometrażowy Dokument

Zasady zgłaszania filmów

1. FIlmy należy zgłaszać w odpowiadających im kategoriach:

- Filmy o długości do 40 minut:

fabuła krótkometrażowa / dokument krótkometrażowy / animowany film krótkometrażowy

- Filmy o długości powyżej 40 minut:

fabuła pełnometrażowa / dokument pełnometrażowy / animowany film pełnometrażowy

2. Filmy muszą być wyprodukowane w 2021 i 2022 roku.

3. Filmy, które zostały zaprezentowane na innych odbywających się w Warszawie festiwalach filmów żydowskich, nie będą kwalifikowane.

4. Propozycje filmów emitowanych w telewizji na terenie Polski (naziemnej, kablowej czy satelitarnej) nie będą kwalifikowane do konkursu głównego, ale mogą zostać włączone do programu w ramach pokazów specjalnych. 

5. Filmy muszą zostać zgłoszone w formie kopii promocyjnej na jedną z platform internetowych festiwalu (tu: Filmfreeway.com).

6. W przypadku dialogów w językach innych niż angielski, film należy dostarczyć wraz z napisami w j. angielskim.

7. Zgłaszający zgadza się na warunki uczestnictwa w konkursie i kryteria doboru filmów na Warsaw Jewish Film Festival (WJFF.pl).

8. Opłaty zgłoszeniowe pomagają naszej fundacji w organizacji pokazów wyselekcjonowanych filmów.

9. Po przetworzeniu płatności nie jesteśmy w stanie zaoferować zwrotu

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej należy do Stowarzyszenia Europejskich Żydowskich Festiwali Filmowych.

ABY ŚLEDZIĆ NA BIEŻĄCO INFORMACJE O WYDARZENIACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ NAS W INNYCH MIASTACH POLSKI ODWIEDŹ NASZ PROFIL FB: KLIKNJI TUTAJ!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy