POKAZY W PŁOŃSKU!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA w mieście Ben Guriona!

Zapraszamy do Płońska na pokazy filmowe, które odbędą się w ramach III Festiwalu Kultury Żydowskiej w Mieście Ben Guriona, którego Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce  Żydowskiej - Kamera Dawida WJFF.pl jest głównym partnerem. O godzinie 17 wyświetlony zostanie film Bliskość w reż. Kantemira Balagova, który warszawska publiczność miała okazję oglądać podczas zeszłorocznego festiwalu, a o godzinie 19.30 w partnerstwie z Ambasadą Izraela w Polsce pokażemy film „Pięć godzin z Paryża” w reżyserii Leonida Prudovsky’iego.

20 października 2019, godz. 17.00, pokaz filmu„Bliskość”, reż. Kantemir Bałagow, reż. Rosja, 118 min.

Koniec lat 90., małe kaukaskie miasteczko. Młoda para Żydów znika z weselnego przyjęcia. Następnego dnia rodzina otrzymuje żądanie okupu. Obdarzona buntowniczym charakterem siostra pana młodego, związana uczuciem z przedstawicielem innego „plemienia”, musi poświęcić się, by ratować brata. Tytułowa bliskość okazuje się być nie tylko poczuciem lojalności wobec „swoich”, ale także ciasnotą i dusznością wspólnotowych więzi, z których trudno się wyzwolić. Filmowy debiut Bałagowa był objawieniem tegorocznego festiwalu w Cannes (nagroda FIPRESCI).

20 października 2019, godz. 19.30 pokaz filmu „Pięć godzin z Paryża”, reż. Leonid Prudovsky, Izrael, 90 min.

Ujmująca historia taksówkarza z Tel Awiwu, który poszukuje miłości. Yigal tworzy emocjonalną więź z rosyjską imigrantką, zmuszoną do wyjazdu do Kanady. Film ukazuje w subtelny sposób zbliżanie się, mimo przeciwności losu, dwojga pragnących szczęścia ludzi.

Partnerzy pokazów: Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej -KAMERA DAWIDA i Ambasada Izraela w Polsce.

WSTĘP Z WEJŚCIÓWKAMI - odbiór w kasie kina.
Adres: Miejskie Centrum Kultury - MCK Płońsk, ul. Płocka 50, Płońsk - sala wielofunkcyjna – Mały Kalejdoskop.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy