KINO LETNIE!

Dziedziniec kina Tęcza na warszawskim Żoliborzu już po raz trzeci zmieni się w przestrzeń kultury filmowej. Tego lata mieszkanki i mieszkańcy Warszawy będą mogli obejrzeć aż 9 filmów z udziałem Aliny Janowskiej, słynnej żoliborzanki, która w tym roku obchodziłaby 100. rocznicę urodzin. Dodatkowo Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – organizator wszystkich wydarzeń – wraz z partnerami zaprasza widzki i widzów w filmową podróż do Izraela, Senegalu i Ukrainy. W programie również spotkanie z Maciejem Karpińskim, autorem książki „Pan Andrzej. Portret z pamięci” oraz wystawa „7 ujęć Tęczy. Kino, architektura, ludzie”, która przybliży 100-letnią historię budynku obecnego kina Tęcza przy ul. Suzina 6 i mieszczących się w nim inicjatyw. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

W ramach wydarzenia partnerami pokazów są 3 festiwale filmowe, a wśród nich KAMERA DAWIDA! Zapraszamy naszych widzów na FILMOWĄ KULINARNĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA:

4 LIPCA (wtorek),  godz. 20:45 – „W poszukiwaniu izraelskiej kuchni”, reż. Roger Sherman, USA 2016, 94 min, napisy polskie i ukraińskie

W poszukiwaniu kuchni izraelskiej” to portret Izraelczyków opowiedziany poprzez jedzenie. Pokazuje dosłowne oblicze kultury Izraela. Film przedstawia sylwetki szefów kuchni, kucharzy domowych, winiarzy i serowarów wywodzących się z ponad 100 kultur tworzących dzisiejszy Izrael – żydowskiej, arabskiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, druzyjskiej. Bogata i ludzka strona historii ludzi wyłania się z ich kultury jedzenia.

11 LIPCA (wtorek),  godz. 20:45 – „Abe gotuje”, reż. Fernando Grostein Andrade, Brazylia 2019, 85 min.napisy polskie i ukraińskie

Kochający gotować 12-latek o imieniu Abe za pomocą wyjątkowej uczty pragnie zatrzeć różnice między swoimi rodzinami z Palestyny i Izraela. W tym celu zaczyna uczyć się łączenia smaków u niezwykłego kucharza Chico. Dla dziadków muzułmanów – Ibrahim, dla żydowskiego dziadka – Abraham, a on mówi o sobie po prostu Abe. Pasją tego 12-letniego chłopca jest gotowanie. Będąc rozerwanym pomiędzy różne kultury, Abe postanawia połączyć obydwie rodziny przy wspólnym stole. W tajemnicy przed rodzicami odnajduje popularnego w internecie kucharza Chico, który specjalizuje się w łączeniu smaków z całego świata i postanawia uczyć się u niego sztuki kulinarnej. Czy chłopcu uda się przygotować wyjątkową ucztę, dzięki której zatrą się różnice między jego rodzinami? Tytułowego Abe’a zagrał Noah Schnapp, znany z roli Willa Byersa w popularnym serialu Stranger Things.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA POKAZY!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Miejsce: dziedziniec kina Tęcza na warszawskim Żoliborzu przy ul. Suzina 6.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy