LETNIE KINO POLIN!

Przegląd filmów o tematyce żydowskiej online #KinoPolin #KameraDawidaOnline

Tego lata wspólnie z Muzeum POLIN zapraszamy na przegląd najciekawszych filmów o tematyce żydowskiej online! Wydarzenie organizowane jest w ramach "Łąki Leśmiana". Pokazy bezpłatne.

Premiery w każdy czwartek na Facebooku Muzeum POLIN i Warsaw Jewish Film Festival >>

W najbliższy czwartek 27 sierpnia kolejna premiera w ramach Kino letnie POLIN online! Tym razem pokażemy głośny i kontrowersyjny film „FOXTROT", w reż. Samuela Maoza! Film będzie dostępny do 21 sierpnia do północy na Facebooku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i WarsawJewish Film Festival >>W tematykę filmu 22 sierpnia o godz. 20 wprowadzi Was Łukasz Knap!

Harmonogram wszystkich pokazów i zapowiedzi znawców kina wraz z opisami filmów znajdziecie poniżej!

HARMONOGRAM POKAZÓW:

  • 6 sierpnia (czwartek), godz. 20.00, "Droga Aszera" (dostępny do 7 sierpnia do północy) - krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz opowiada o filmie "Droga Aszera": https://www.youtube.com/watch?v=890q28UYw0Q&t=144s
  • 13 sierpnia (czwartek), godz. 20.00, "Crescendo" (dostępny do 14 sierpnia do północy) - dziennikarka filmowa Anna Tatarska o filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=oJVc3mZ8ou8
  • 20 sierpnia (czwartek), godz. 20.00, "Geula" (dostępny do 21 sierpnia do północy) - krytyczka filmowa Kaja Klimek wprowadza nas w świat filmu "Geula": https://youtu.be/WXWHjlwZ8aw
  • 27 sierpnia (czwartek), godz. 20.00, "Foxtrot" (dostępny do 28 do północy) - Łukasz Knap opowie o filmie "Foxtrot" 22 sierpnia.

6 sierpnia zobaczymy "Drogę Aszera" w reżyserii Matan Yaira - film o losach 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec widzi w nim spadkobiercę rodzinnej firmy budującej rusztowania. Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki któremu odkrywa, że istnieje też świat poza biznesem ojca. 

13 sierpnia będziemy mogli obejrzeć "Crescendo #makemusicnotwar" w reżyserii Drora Zahaviego, film o orkiestrze izraelsko-palestyńskiej. Obie grupy utalentowanych muzyków pod wodzą wyemancypowanej Palestynki Layli i charyzmatycznego Żyda Rona darzą się jednak głęboką nieufnością. Czy młodzi ludzie, doświadczeni przez zamachy i okupację, zapomną podczas tygodni prób w górach Tyrolu o wzajemnej nienawiści? A może większą nadzieję na porozumienie daje nie muzyka ale nieoczekiwana miłość? "Crescendo" wieńczy pełen napięcia, poruszający finał. 

20 sierpnia pokażemy film "Geula (Redemption)" w reżyserii Yossi Madmoni, film o byłym wokaliście rockowego zespołu, który  jest religijnym żydem i samotnym ojcem 6-letniej Geuli. Kiedy u jego córki lekarze diagnozują nowotwór, musi znaleźć sposób, by opłacić kosztowną terapię. Chcąc ocalić życie Geuli, skrzykuje dawnych kolegów z zespołu i wyrusza z nimi w ostatnią trasę, w czasie której przywoła bolesną przeszłość, by w ten sposób ocalić także siebie. 

27 sierpnia i zwieńczeniem przeglądu będzie głośny "Foxtrot" w reżyserii Samuela Maoza. Nietypowy i zaskakujący dramat izraelskiej rodziny w obliczu śmierci syna. Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie, zostaje zdruzgotane niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Z biegiem czasu Michael staje się coraz bardziej sfrustrowany niekończącymi się wizytami całej armii krewnych i biurokratów. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary – analogicznie do surrealistycznych doświadczeń wojennych jego syna... 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.orgwww.gov.pl

Organizatorzy

Strona główna

Partner medialny

Premiery w każdy czwartek na Facebooku Muzeum POLIN i Warsaw Jewish Film Festival >>

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy