POKAZY W KRAKOWIE

6. Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej „Przestrzeń Obrazu” KRAKÓW 2020

Już za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się 18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA. W tym roku Fundacja przyznała honorowe wyróżnienie izraelskiemu twórcy Aviemu Nesherowi, który wyreżyserował film "Na końcu świata w lewo" (wtorek 13.10, godz. 18:00), który pokażemy wspólnie z Żydowskie Muzeum Galicjaw ramach 6. Przeglądu Filmów o Tematyce Żydowskiej "Przestrzeń Obrazu". Partnerem tej specjalnej odsłony projektu jest Ambasada Izraela w Polsce!

NA WSZYSTKIE POKAZY WSTĘP WOLNY

PROGRAM PRZEGLĄDU:

13.10.2020, godz.18.00: Na końcu świata w lewo, Avi Nesher, 110 min, Izrael 2004, film w j. hebrajskim, napisy w j. polskim

Wspaniała opowieść o żydowskich imigrantach z Maroka i Indii, którzy trafiają do miasteczka gdzieś na pustyni, na izraelskim „końcu świata”… Muszą nauczyć się nie tylko żyć w nowych warunkach Ziemi Izraela, ale też dogadywać się z przybyszami z drugiego końca świata.

20.10.2020, godz. 18.00, Bethlehem, reż. Yuval Adler, 99 min, Izrael 2013, film w j. hebrajskim, napisy w j. angielskim

Historia skomplikowanych relacji między agentem izraelskich służb specjalnych i jego nastoletnim palestyńskim informatorem. Zmieniając punkt widzenia między skonfliktowanymi stronami, film przedstawia bohaterów rozdartych między niemożliwymi wyborami moralnymi i sprzecznymi lojalnościami.

27.10.2020, godz.18.00: Moja kochana siostra, reż. Marco Carmel, 91 min, Izrael 2011, film w j. hebrajskim, napisy w j. polskim

“Moja kochana siostra” jest współczesną legendą marokańskich Żydów. Film opowiada o miłosnym trójkącie z udziałem prostej i przesądnej Rahmy, jej obcesowego męża Roberta i ducha pięknej siostry Rahmy- Marie. Rahma miała udział w śmierci siostry- nakłaniając rodzinę do wygnania jej po tym, jak Marie poślubiła arabskiego rybaka. W filmie obserwujemy emocjonującą i pełną pasji drogę Rahmy i Roberta do miłości i wzajemnej akceptacji. Ta momentami nierzeczywista legenda rozgrywa się w ubogiej dzielnicy jednego z peryferyjnych miast Izraela.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w muzeum.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy drogą mailową: zapisy@galiciajewishmuseum.org

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy