PROGRAM FESTIWALU 2023

W dniach 23- 29 października odbędzie się 21. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - "Kamera Dawida". Program festiwalu jest już dostępny! Zapraszamy na pokazy festiwalowe do Muzeum POLIN oraz warszawskich kin: kino MURANÓW i kino KINOGRAM w Fabryce Norblina, a także do JCC Warszawa i Centrum Kultury Jidysz (CKJ).

OBEJRZYJ ZWIASTUN FILMOWY FESTIWALU I ZOBACZ CAŁY PROGRAM FESTIWALU!

W programie obok filmów portretujących współczesny Izrael "75 lat Państwa Izrael" we współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce oraz tych które będą odnosiły się do 80. rocznicy powstania w getcie "Nie bądź obojętny_a" na VOD.WARSZAWA.PL, zobaczycie kino poświęcone postaciom kobiecym, sekcję filmów niemieckich (tworzonej w partnerstwie z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Ambasadą Niemiec), produkcje z Holandii, Ukrainy, Francji, Włoch, Austrii, Danii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady Brazylii odnoszące się do współczesnego życia diaspor żydowskich (partnerzy pokazów: Ambasada Królestwa Niderlandów, Austriackie Forum Kultury, Instytut Kultury Włoskiej w Warszawie, Instytut Francuski w Polsce, Ambasada Kanady w Polsce).

Wydarzenie współfinansowane jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pełna lista sponsorów i partnerów festiwalu: tutaj.

BILETY I PEŁEN PROGRAM PROJEKCJI: kliknij tutaj

PROGRAM W WERSJI DO DRUKU: pobierz tutaj

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy