FILM OTWARCIA 2019!

18 listopada w Muzeum POLIN odbędzie się ceremonia otwarcia 17. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA.

Festiwal otworzy polska premiera filmu „Crescendo #makemusicnotwar” w reżyserii izraelskiego twórcy Drora Zahavi ("Alexander Penn", "Everything for my Father").

To historia wybitnego dyrygenta (Peter Simonischek), który tworzy palestyńsko-izraelską orkiestrę. Obie grupy utalentowanych muzyków pod wodzą wyemancypowanej Palestynki Layli i przystojnego Żyda Rona darzą się jednak głęboką nieufnością. Czy młodzi ludzie, doświadczeni przez zamachy i okupację, zapomną podczas tygodni prób w górach Tyrolu o wzajemnej nienawiści? Scenariusz filmu inspirowany prawdziwą historią Daniela Barenboima - twórcy West-Eastern Divan Orchestra.

Film wyprodukowała córka laureata Honorowej Kamery Dawida Alice Brauner. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu: reżyserem i producentką!

„Crescendo #makemusicnotwar” reż. Dror Zahavi, prod. Alice Brauner, Niemcy 2019, Muzeum POLIN, 18 listopada, godz. 19:30

W programie tegorocznego festiwalu znajdzie się ponad 30 najnowszych produkcji o tematyce żydowskiej z Polski i całego świata. Zaprezentowane zostaną filmy fabularne i dokumentalne między innymi z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, UK, Niemiec, Królestwa Niderlandów, Francji, Węgier czy Szwajcarii.

Ogłoszenie programu festiwalu i filmów, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie festiwalu nastąpi do dnia 31 października 2019!

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Obowiązywać będą wejściówki do odebrania w kasach kin w dniu pokazów. Wkrótce więcej informacji.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB: WarsawJewishFilmFestival

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy