DZIĘKUJEMY!

W imieniu Fundacji Kamera Dawida i zespołu Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej pragniemy złożyć wszystkim naszym partnerom, grantodawcom, sponsorom, współpracownikom i przede wszystkim widzom najlepsze życzenia noworoczne! Jednocześnie pragniemy podziękować, że byliście z nami podczas naszego jubileuszu 20-lecia festiwalu. To dzięki Wam od 2003 roku mamy przyjemność prezentować w Polsce najciekawsze współczesne  kino o tematyce żydowskiej i izraelskiej, realizować projekty zaangażowane społecznie i prowadzić szeroko zakrojoną działalność popularyzatorską i  edukacyjną.

Przez te dwie dekady festiwal zmieniał się razem z otaczającym go światem. W 2013 roku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN otworzyło swój gmach i stało się naszym głównym partnerem. Dziesięć lat współpracy Polin i WJFF to dziesiątki wspólnych projektów, wymiany doświadczeń i przede wszystkim możliwość realizowania wspólnej misji. W 2020 roku podczas lockdownu festiwal zyskał swą internetową odsłonę i dzięki niej dotarł do ponad 40 000 odbiorców w całym kraju, którzy są o dzisiaj z nami. Nasze wydarzenie pozostaje największym i najstarszym tego typu projektem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie. Przed wojną Warszawa była największym w Europie ośrodkiem żydowskim i drugim po Nowym Jorku w skali całego świata. Dziś Warszawa pamięta o swojej historii i co roku wpiera Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej. Dziękujemy za to wsparcie, które pozwala nam rozwijać tę wspaniałą inicjatywę. 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym partnerom i patronom medialnym: Muzeum Historii Żydów Polskich, Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny, M.St. Warszawie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Taubego i Centrum Taubego w Polsce, JOODS Humanitarian Founds, Ambasadzie Izraela, Ambasadzie Niemiec, Ambasadzie Królestwa Niderlandów, Ambasadzie Kanady, Ambasadzie Brytyjskiej, Instytutowi Francuskiemu, JCC Warszawa, JCC Budapest, Żydowskiemu Muzeum Galicja, "Tygodnikowi Powszechnemu", Fundacji Tygodnika Powszechnego, Mindspace, Centrum Kultury Filmowej im. A. Wajdy, CANAL PLUS, „Gazecie Wyborczej”, Radiu Tok FM, “Kinu po żydowsku”, "Vogue’owi", Filmwebowi, Ośrodkowi Karta, Jewish.pl, VOD.Warszawa.pl oraz Kinu KINOGRAM!

Mamy nadzieję, że razem wejdziemy w trzecią dekadę istnienia Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej „KAMERA DAWIDA”. Przed nami wiele wyzwań i fascynujących projektów!

Z poważaniem,

Zespół WJFF

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy