AVI NESHER Z KAMERĄ DAWIDA!

W tym roku Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl przyznała Nagrodę Specjalną "Kamerę Dawida 2020" izraelskiemu twórcy Aviemu Nesherowi. Nagroda została przyznana za całokształt twórczości i wybitny wkład w izraelską kinematografię.

W programie festiwalu znajdzie się retrospektywa filmów Avi Neshera: POPRZEDNIE ŻYCIE / PAST LIFE, SEKRETY / THE SECRETS, a jego film CENA PRAWDY / THE OTHER STORY uświetni tegoroczny wieczór zamknięcia festiwalu, który odbędzie się 22 listopada o godz. 19:30! 

The other story / Cena prawdy, 22 listopada 2020, godz: 19:30, 112 min, pokaz na WJFF.pl

Partnerem programu z udziałem filmów Avi Neshera jest Ambasada Izraela w Warszawie

Past life / Poprzednie życie, 16 listopada 2020, godz. 20:00, 109 min, pokaz na Ninateka.pl

Oparta na faktach opowieść o dążeniu do rozwikłania rodzinnej zagadki z czasów wojny. W 1977 roku dwie siostry z Republiki Federalnej Niemiec - introwertyczna chórzystka i kompozytorka i początkująca wojownicza dziennikarka - ruszają w podróż, by wyjaśnić wojenne losy swojego surowego ojca. Wkrótce przekonają się, że uwolnienie się od brzemienia przeszłości może wymagać bolesnych poświęceń. Fabułę zainspirowała biografia Barucha Milcha, żydowskiego lekarza, który przetrwał Holokaust na terenie ówczesnej Polski.

The Secrets / Sekrety, 20 listopada 2020, godz. 20:00, 120 min, pokaz na Ninateka.pl

Anuk przyjeżdża z Paryża do świętego miasta Safed (ośrodka mistycyzmu związanego z Kabałą), by otrzymać przebaczenie za straszny “grzech pierworodny”, który popełniła w młodości. Męska religijna społeczność pozostaje obojętna wobec jej woli odbycia tikun, procesu duchowego uzdrowienia. Z pomocą femme fatale przychodzą dwie zbuntowane dziewczyny z miejscowego seminarium. Cała trójka odbywa dziką podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej psychiki, zgłębiając religijne rytuały oczyszczenia i tajniki własnej seksualności.

The other story / Cena prawdy, 22 listopada 2020, godz: 19:30, 112 min, pokaz na WJFF.pl

We współczesnej Jerozolimie nieoczekiwanie przecinają się ścieżki bohaterów z bardzo różnych środowisk. Kiedy krnąbrna młoda dziewczyna nagle postanawia poślubić nawróconego chłopaka z ortodoksyjnej rodziny, jej rozwiedzeni rodzice i wciąż wspominający służbę w armii dziadek zrobią wszystko, by uniemożliwić ślub - nie cofną się nawet przed wysłaniem jej na nocne obrzędy pogańskich feministek. Avi Nesher – laureat Honorowej Kamery Dawida WJFF.pl 2020, kolejny raz w swoim dowcipnym i oryginalnym stylu przedstawia sprzeczności targające współczesnym izraelskim społeczeństwem. "Cena prawdy" zamknie 18 edycję Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

POKAZ FILMU ZAMKNIĘCIA MA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC, JAK W TRADYCYJNYM KINIE. ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ I OTRZYMAĆ KOD DOSTĘPU DO POKAZU PROSIMY O WIADOMOŚĆ z tytułem filmu NA: films@wjff.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dziękujemy za zrozumienie.

ZAPRASZAMY NA POKAZY ONLINE W CAŁEJ POLSCE NA: WJFF.PL I NINATEKA.PL

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy