GALA OTWARCIA 2020!

Już po raz 18 odbędzie się Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA.

Uroczysta gala otwarcia będzie miała miejsce 16 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uświetni ją polska premiera filmu "NON ODIARE" w reżyserii Maura Manciniego!

Odtwórcą głównej roli jest Alessandro Gassman, syn światowej sławy włoskiej gwiazdy filmowej Vittorii Gassman („Sir Laurence Olivier z Włoch”).

Film NON ODIARE miał swoją premierę w niedzielę 6 września w prestiżowej sekcji Międzynarodowego Tygodnia Krytyków na Festiwalu w Wenecji. W filmie została poruszona problematyka odradzającego się we Włoszech faszyzmu. Autorem zdjęć do tej polsko-włoskiej produkcji jest Mike Stern Sterzyński. „Historia, na której bazie powstał scenariusz, jest prawdziwa i dlatego wzbudza szereg kontrowersji. W Polsce skala problemu, jakim są organizacje skrajnie prawicowe, jest ogromna. Tworząc filmy, które są zarówno świadectwem Holocaustu jak i przestrogą dla przyszłych pokoleń, liczę, że skłaniamy chociaż część widowni do głębszej refleksji”- tłumaczy Sterzyński.

Zwiastun filmu:

ZAPRASZAMY NA 18. FESTIWAL KAMERA DAWIDA 2020!

18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA odbędzie się w dniach 16-22 listopada w formie hybrydowej w Muzeum POLIN oraz na kanałach filmowych (online) i w mediach społecznościowych festiwalu.

Więcej informacji o programie festiwalu i filmach zaproszonych do tegorocznego konkursu już wkrótce!

Głównym partnerem festiwalu jest Muzeum POLIN. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie ŻIH, Dutch Jewish Humanitarian Fund.

FB: Warsaw Jewish Film Festival

Partnerzy i sponsorzy