GALA OTWARCIA 2020!

Już po raz 18 odbędzie się Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA.

Uroczysta Gala Otwarcia Festiwalu będzie miała miejsce 16 listopada o godz. 19:30, online na platformie WJFF.pl vimeo, a uświetni ją polska premiera filmu "POD TYM SAMYM NIEBEM / NON ODIARE" w reżyserii Mauro Manciniego!

Odtwórcą głównej roli jest Alessandro Gassman, syn światowej sławy włoskiej gwiazdy filmowej Vittorii Gassman („Sir Laurence Olivier z Włoch”).

Film miał swoją premierę w niedzielę 6 września w prestiżowej sekcji Międzynarodowego Tygodnia Krytyków na Festiwalu w Wenecji. W filmie została poruszona problematyka odradzającego się we Włoszech faszyzmu. Autorem zdjęć do tej polsko-włoskiej produkcji jest Mike Stern Sterzyński. „Historia, na której bazie powstał scenariusz, jest prawdziwa i dlatego wzbudza szereg kontrowersji. W Polsce skala problemu, jakim są organizacje skrajnie prawicowe, jest ogromna. Tworząc filmy, które są zarówno świadectwem Holocaustu jak i przestrogą dla przyszłych pokoleń, liczę, że skłaniamy chociaż część widowni do głębszej refleksji”- tłumaczy Sterzyński.

Partner filmu otwarcia: Włoski Instytut Kultury w Warszawie i Gazzetta Italia.

Zwiastun filmu:

Na film otwarcia obowiązuje limit miejsc, należy odebrać kod VIP uprawniający do dostępu do platformy online. Kody wysyłane będą po wcześniejszej rejestracji na stronie WJFF.pl w dniu premiery filmu. Link do rejestracji podany będzie na stronie filmu w dniu 15 listopada: POD TYM SAMYM NIEBEM / NON ODIARE". Możliwość rejestracji od godz. 12:00.

ZAPRASZAMY NA 18. FESTIWAL KAMERA DAWIDA 2020!

18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej - KAMERA DAWIDA odbędzie się w dniach 16-22 listopada na kanałach filmowych online i w mediach społecznościowych festiwalu. Wszystkie filmy i wydarzenia są bezpłatne. Więcej o programie festiwalu tutaj: https://wjff.pl/pl/program-2020/

Głównym partnerem festiwalu jest Muzeum POLIN. Festiwal współfinansowany i sponsorowany jest przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Dutch Jewish Humanitarian Fund, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny i Kulczyk Fundation.

PEŁNA LISTA PARTNERÓW FESTIWALU: ZOBACZ TUTAJ.

FB: Warsaw Jewish Film Festival

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy