WJFF & Izrael!

Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl i Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej od początku swojego istnienia współpracują z Ambasadą Izraela w Polsce, popularyzują wiedzę o izraelskiej kulturze i historii ze szczególnym uwzględnieniem kinematografii. Od dwóch lat jesteśmy jedynym polskim partnerem Jerusalem Film Workshop. W 2018 roku z Polski wyjechało na te warsztaty aż 5 uczestniczek. W wydarzeniu tym wzięło udział 20 młodych filmowców z całego świata, a Polska była najliczniej reprezentowanym krajem.

Miło nam poinformować, że w tym roku nawiązaliśmy partnerstwo z Ministerstwem Turystyki Izraela i włączyliśmy się w kampanię promocyjną - "Tel Awiw-Jerozolima. Dwa Słoneczne Miasta".

Jesteśmy przekonani, że przygotowany przez nas na 2018 rok program, będzie stanowił dla naszych widzów inspirację do wyjazdu do Tel Awiwu, Jerozolimy, Ejlatu i innych podróży po Izraelu. Mamy nadzieję, że nasze partnerstwo z Ambasadą Izraela w PolsceMinisterstwem Turystyki Izraela przyczyni się do lepszej znajomości Izraela w Polsce, szerzenia postaw dialogu i tolerancji oraz dalszej popularyzacji izraelskiej kinematografii.


Więcej informacji o podróżowaniu do Izraela na stronie: goisrael.pl !

 

Wkrótce więcej informacji o programie festiwalu, w którym m.in. Sekcja Kina Izraelskiego!

Partnerzy i sponsorzy