WSPIERAMY I POMAGAMY

Wspieramy uchodźców z Ukrainy. Nasza pomoc będzie potrzebna jeszcze długo i ważne jest, aby ją kontynuować na różnych polach.

Wsparcie zarówno finansowe, jak i doraźne w postaci jedzenia, mieszkania czy pomocy prawnej są tak samo ważne. Jako Fundacja Kamera Dawida zaangażowaliśmy się w różne zbiórki i pomoc dla uchodźców, i o ile wolontariat i pomoc rzeczowa jest sprawą indywidualną, o tyle jakość i ilość zbiórek jest nieprzebrana.

Zrobiliśmy dla Was krótkie zestawienie zbiórek, które sami wsparliśmy, są to zweryfikowane podmioty pomagające Ukrainkom i Ukraińcom. Ze wszystkimi poniżej wymienionymi fundacjami i stowarzyszeniami współdziałamy od lat. W obecnej sytuacji wsparliśmy instytucje, które pomagają finansowo, rzeczowo, zapewniają pomoc psychologiczną, prawną, także grupom ukraińskich Żydów czy ukraińskich producentów filmów dokumentalnych.

Zachęcamy do wsparcia.

Fundacja Ocalenie

Fundacja Ocalenie pomaga uchodźcom i uchodźczyniom, migrantom i migrantkom, repatriantom i repatriantkom urządzić nowe życie w Polsce. Pomaga znaleźć i wyremontować pokój lub mieszkanie, wypełnia dokumenty, prowadzi psychoterapię, uczy polskiego, udziela pomocy prawnej.

Taube Center for Jewish Life & Learning

Od początku inwazji na Ukrainę, Centrum Taubego, jako członek Zespołu Zarządzania Kryzysowego Gminy Żydowskiej, współpracuje z lokalnymi partnerami, w tym z American Jewish Joint Distribution Committee-Poland, biurem Naczelnego Rabina Polski, Hillel Poland i warszawskim JCC, aby dostarczać pakiety pomocowe do ośrodków recepcyjnych na głównych przejściach granicznych oraz transportować ukraińskich uchodźców do Polski.

Wspólnie z Hillel Warsaw i Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma centrum zamieniło swoją przestrzeń biurową w miejsce pomocy uchodźcom ukraińskim, w którym zapewnione będą ciepłe posiłki, przestrzeń do zabawy i nauki dla dzieci oraz dostęp do Internetu.

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie już kilka godzin po rozpoczęciu wojny w Ukrainie zorganizowała sztab kryzysowy, który niesie uchodźcom realną pomoc. Tylko w pierwszym dniach działania sztabu społeczność żydowska podjęła ponad 2000 interwencji dając wsparcie ludziom, którzy uciekają przed koszmarem wojny i śmiercią.

BABYLON'13

Babilon’13 to nieformalne stowarzyszenie producentów filmów dokumentalnych na Ukrainie, które powstało podczas rewolucji Majdan. Od tamtego czasu słynie z nieustraszonego tworzenia filmów w strefach wojennych i terenach okupowanych. Babilon’13 rozpoczyna teraz kampanię zbierania pieniędzy, aby wesprzeć ukraińskich producentów filmów dokumentalnych w trakcie wojny. Pieniądze trafią na wyposażenie filmowców i pokrycie wydatków bezpośrednio związanych z ich pracą na froncie. Pomoże to w dostarczeniu prawdziwych historii wojny rosyjsko-ukraińskiej szerokiej publiczności międzynarodowej, wspierając walkę Ukrainy o wolność, demokrację i niepodległość.

Fundacja Kamera Dawida zdecydowała, że cały ZYSK Z BILETÓW za obejrzane na filmy na platformie Vimeo VOD przekażemy na wsparcie stowarzyszenia Babylon'13.

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy