DZIĘKUJEMY!

22 listopada zakończyła się 18. edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej Kamera Dawida.

Tegoroczna edycja była niezwykła ze względu na stan pandemii i zamknięte kina. Cieszymy się jednak, że postanowiliśmy kontynuować działania i Festiwal odbył się w formule online. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, jest nam niezmiernie miło poinformować, że prawie 40 tysięczna widownia towarzyszyła nam w ciągu tygodnia festiwalowego na 3 platformach (WJFF.pl-Vimeo, Ninateka oraz TokFm.pl). 

Serdecznie dziękujemy Widzom za zainteresowanie naszym wydarzeniem oraz za ogromną aktywność na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Dziękujemy także naszym grantodawcom, sponsorom, partnerom i patronom medialnym za nieocenione wsparcie podczas realizacji Festiwalu.

Dziękujemy Głównemu Partnerowi Festiwalu - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, za wieloletni wkład w rozwój Festiwalu i wsparcie w organizacji wydarzeń towarzyszących.

Szczególne podziękowania składamy Miastu Stołecznemu Warszawa, Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, The Dutch Jewish Humanitarian Fund, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszeniu Żydowski Instytut Historyczny za wspieranie idei Festiwalu.

Dziękujemy wspaniałym partnerom wydarzenia: FINIE i Ninatece, Kulczyk Foundation, Fundacji Centrum Taubego w Polsce, Ambasadzie Izraela, Ambasadzie Królestwa Niderlandów, Ambasadzie Kanady, Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec, Instytutowi Francuskiemu w Warszawie, Instytutowi Kultury Włoskiej w Warszawie, Communication Unlimited, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Szkole Filmowej w Łodzi, Mindspace, Żydowskiemu Muzeum Galicja, JCC Warszawa. 

Festiwal nie odbyłby się bez naszych partnerów medialnych: CANAL PLUS, „Gazeta Wyborcza” i „Co jest Grane 24”, Radio Tok FM oraz Gazzetta Italia. Dziękujemy za wspólną promocję kultury żydowskiej w Polsce. 

Już dziś możemy powiedzieć, że 18 edycja Festiwalu zakończyła się sukcesem. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego. 

Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy