FESTIWAL 2020 ONLINE !

Szanowni Państwo,

Skokowy wzrost zakażeń w naszym kraju jest zjawiskiem wyjątkowo niepokojącym. Pandemia przyspiesza. Po długich rozważaniach, z bólem serca, musieliśmy podjąć jedyną możliwą w tym momencie decyzję. 18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się w całości w Internecie – na platformie Ninateka.pl, na naszym kanale na vimeo oraz na portalu Tokfm.pl. Głównym partnerem wydarzenia pozostaje oczywiście Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Festiwal to nie tylko filmy, ale przede wszystkim ludzie, rozmowy i dyskusje. To niepowtarzalna okazja do spotkań twórców z widzami. A w naszym przypadku ramą dla tego wszystkiego był zawsze jedyny w swoim rodzaju gmach Muzeum POLIN i jego wspaniałe audytorium z największym opuszczanym ekranem w Polsce i 500 miejscami na sali.

Nasza praca trwa cały rok. Już pod koniec 2019 roku zaczęliśmy przygotowania do tegorocznej odsłony naszego wydarzenia. Teraz w niemal w przededniu festiwalu musimy przenieść go całkowicie do Internetu. Robimy to z myślą o bezpieczeństwie naszych widzów, podejmujemy odpowiedzialną decyzję, żeby chronić to, co najważniejsze – dobro wspólne.

Wariant ten przygotowywaliśmy już od chwili lock downu. Mamy nadzieję, że festiwal online pozwoli nam zbliżyć się do naszych widzów w całym kraju i że wspólnie wykorzystamy tę szanse, żeby stworzyć nowe efektywne narzędzia komunikacji, które w przyszłości staną się wartościowym uzupełnieniem tradycyjnego kina.

Wierzymy, że 19. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej – KAMERA DAWIDA odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i że znów spotkamy się w tłumie pod salami kinowymi, a pandemia będzie już wtedy odległym wspomnieniem. A na razie bądźmy razem online!

ZACHĘCAMY DO ŚLEDZENIA INFORMACJI O FESTIWALU NA NASZYCH PROFILACH W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH FB: WARSAW JEWISH FILM

Festiwal współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, The Dutch Jewish Humanitarian Fund, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.


Aktualności

Partnerzy i sponsorzy