DZIĘKUJEMY ZA UDANY FESTIWAL!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej odbył się w dniach 24-30 listopada 2017 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i w JCC Warszawa.

Głównym partnerem festiwalu już po raz piąty było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Polskie Towarzystwo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W programie festiwalu znalazło się ponad 40 filmów. Przez 7 dni prezentowane były najciekawsze produkcje z Izraela, Polski, Węgier, Holandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Argentyny, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Niemiec. Tegoroczny festiwal dedykowany był Jerzemu Hoffmanowi, któremu została wręczona Honorowa Kamera Dawida w uznaniu za jego wkład w rozwój polskiej kinematografii i za szczególną wrażliwość na tematykę żydowską.

Podczas Gali zamknięcia zostały przyznane Kamery Dawida 2017: 

  • Grand Prix – Nagroda Główna, KAMERA DAWIDA dla najlepszego filmu festiwalu: DROGA ASZERA / SCAFFOLDING (reż. Matan Yair)
  • NAGRODA SPECJALNA - KAMERA DAWIDA: za wybitny zaangażowany społecznie dokument: Park uchodźców / Levinsky Park (reż. Beth Kruvant)

Najlepszy film w swojej kategorii:

  • Długa fabuła: Menashe (reż. Joshua Weinstein)
  • Długi dokument: Ben-Gurion, Epilog / Ben-Gurion, Epiolque (reż. Yariv Mozer)
  • Krótka fabuła: Córka grabarza / The Gavedigger’s Daughter (reż. Shira Gabay)
  • Krótki dokument: Kropla krwi / Drop of Blood (reż. Tomasz Wiśniewski)
  • Nagroda Publiczności: 1945 (reż. Ferenc Török)
PEŁNA LISTA LAUREATÓW: https://wjff.pl/pl/kamery-dawida-wjff-2017/

Dziękujemy naszym partnerom, sponsorom i patronom medialnym, widzom i wolontariuszom!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego głównego partnera: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i widzom, którzy tak licznie wzięli udział w 15. Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej. Dziękujemy reżyserom, aktorom, producentom i scenarzystom filmów, które prezentowaliśmy podczas festiwalu oraz wolontariuszom!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu: kliknij tutaj.Do zobaczenia za rok! 

Zespół WJFF.pl - Warsaw Jewish Film Festival  

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy