FESTIWAL

17. WARSZAWSKI FESTIWAL FILMÓW O TEMATYCE ŻYDOWSKIEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 18-24 LISTOPADA 2019! Głównym Partnerem festiwalu jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Stołeczne WarszawaFundację Współpracy Polsko-Niemieckiej Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. 

 

MISJA

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej powstał w 2003 roku. Jest to pierwszy tego typu festiwal w Polsce i jeden z pierwszych i największych w tej części Europy. Zespół Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej od 16 lat stara się poprzez sztukę filmową podtrzymywać żydowskie dziedzictwo kulturowe, promować postawy tolerancji i walczyć z ksenofobią. Jesteśmy przekonani, że myśląc o kulturze żydowskiej, nie można zapominać o Zagładzie – ale trzeba też patrzeć w przyszłość i budować jak najszerszą płaszczyznę dialogu międzykulturowego. Nasz festiwal to miejsce spotkań, gdzie silnie obecna jest teraźniejszość, która wyrasta z historii.

Naszym celem jest umożliwienie polskiej publiczności kontaktu z najciekawszymi filmami o tematyce żydowskiej z całego świata. Chcemy pokazywać produkcje, które mówią o tradycji i historii Żydów z różnych diaspor i państwa Izrael, a także te, które pozwalają poznać współczesne życie żydowskie. Wierzymy, że filmy, które proponujemy naszym widzom, budują postawy tolerancji, otwartości na inność oraz są istotnym elementem w walce z ksenofobią i antysemityzmem. Podczas 16 dotychczasowych edycji zaprezentowaliśmy ponad 600 filmów z blisko 30 krajów i nagrodziliśmy produkcje, które później były doceniane na największych światowych festiwalach – zdobywały między innymi Oscary i Złote Lwy. Co roku odwiedza nas kilka tysięcy widzów, którym staramy się pokazywać historię, kulturę i współczesne życie Żydów z diaspor i z Izraela.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS FABUŁ I DOKUMENTÓW

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej stanowi przegląd produkcji prezentowanych i nagradzanych na największych światowych festiwalach. Obok retrospektyw filmowych, festiwal WJFF.pl to przede wszystkim międzynarodowy konkurs filmów krótko- i długometrażowych, fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Filmy kwalifikowane do konkursu głównego to przede wszystkim produkcje uznanych twórców, ale także debiuty młodych filmowców z Polski i całego świata (m. in. z Izraela, USA, Kanady, Francji, Niemiec, Holandii, Słowacji, Węgier, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Ameryki Południowej, Japonii, Rosji czy Australii).

Kamery Dawida przyznawane są w następujących kategoriach Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa, Najlepszy Dokument Krótkometrażowy, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Aktor, Najlepszy Operator, Najlepsza Muzyka i Dźwięk, Nagroda Publiczności.

ZGŁOŚ SWÓJ FILM DO KONKURSU 2019 JUŻ TERAZ!

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej należy do Stowarzyszenia Europejskich Żydowskich Festiwali Filmowych.

WIĘCEJ INFORMACJI O 17. edycji festiwalu już wkrótce!

Aby śledzić na bieżąco informacje o wydarzeniach organizowanych przez nas w innych miastach Polski odwiedź nasz profil FB: kliknji tutaj!


Zapraszamy do współpracy partnerskiej, sponsorskiej i wolontariackiej! 

Zapraszamy do przekazania dowolnej kwoty darowizny na działalność statutową naszej Fundacji, która obejmuje zarówno doroczny festiwal filmów o tematyce żydowskiej w Warszawie, jak też filmowe programy edukacyjne w innych miastach Polski (Kraków, Płońsk, Kielce, Gdańsk, a w planach na rok 2019 jest kilka nowych miast jak: Łódź, Białystok, Lublin, Wrocław!) oraz unikatowy program wspierania i kształcenia młodych talentów filmowych we współpracy z Jerusalem Film Workshop and Jerusalem Film Festival!

Zgodnie z naszą misją organizowane przez nas wydarzenia są bezpłatne. Nie pobieramy opłat od uczestników i widzów festiwalu. Pomóż nam docierać do jeszcze większego grona odbiorców! Wspieranie nigdy nie było tak proste.

Zostań DARCZYŃCĄ FESTIWALU WJFF.pl, przekaż swoją Darowiznę teraz!

Przekazywanie to też wspieranie! Zostań Ambasadorem WJFF.pl i przekaż ten link dalej: WESPRZYJ FESTIWAL WJFF.PL

Kontakt i więcej informacji: warsawjff@wjff.pl


Organizator: Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl


Główny partner: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN


WSPÓŁFINANSOWANIE: Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.


ZESPÓŁ FESTIWALU:

Założyciel festiwalu: Daniel Strehlau

Dyrektor festiwalu: Magda Makarczuk

PR, media i komunikacja: Ignacy Strączek, mediawjff@wjff.pl

Koordynacja i selekcja filmów: Kamil Puczko, Lihi Negler,  films@wjff.pl

Tłumaczenia filmów: Maria Zawadzka, Kamil Puczko, Magda Krajewska

Social media: Paulina Płochocka, FB:WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL

Grafika festiwalu: Mariusz Filipowicz, Karolina Michałowska-Filipowicz

Wolontariat: mediawjff@wjff.pl

Kontakt: warsawjff@wjff.pl  

FACEBOOK: WARSAW JEWISH FILM FESTIVAL

Partnerzy i sponsorzy