KONKURS KAMERA DAWIDA

MIĘDZYNARODOWY KONKURS FABUŁ I DOKUMENTÓW - termin zgłoszeń minął 1 września! 

Do konkursu tegorocznego festiwalu zostało zgłoszonych ponad kilkaset filmów z całego świata. Liczba zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania! Dziękujemy wszystkim filmowcom i twórcom za chęć udziału w naszym festiwalu. Informujemy, że OGŁOSZENIE listy FILMÓW KONKURSOWYCH nastąpi 30 PAŹDZIERNIKA! 

Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej stanowi przegląd produkcji prezentowanych i nagradzanych na największych światowych festiwalach. Obok retrospektyw filmowych, festiwal KAMERA DAWIDA WJFF.pl to przede wszystkim międzynarodowy konkurs filmów krótko- i długometrażowych, fabularnych, animowanych i dokumentalnych. Filmy kwalifikowane do konkursu głównego to przede wszystkim produkcje uznanych twórców, ale także debiuty filmowców z Polski i całego świata (m. in. z Izraela, USA, Kanady, UK, Niemiec, Francji, Holandii, Słowacji, Węgier, Rumunii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Ameryki Południowej, Japonii, Rosji czy Australii).

Kamery Dawida przyznawane są w następujących kategoriach Najlepszy Film Festiwalu, Najlepsza Fabuła Pełnometrażowa, Najlepszy Dokument Pełnometrażowy, Najlepsza Fabuła Krótkometrażowa, Najlepszy Dokument Krótkometrażowy, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Aktor, Najlepszy Operator, Najlepsza Muzyka i Dźwięk, Nagroda Publiczności.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE 17. edycji festiwalu już wkrótce!

Aby śledzić na bieżąco informacje o wydarzeniach organizowanych przez nas w innych miastach Polski odwiedź nasz profil FB: kliknji tutaj!

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy