KAMERA DAWIDA WJFF W KIELCACH

Przegląd filmów o tematyce żydowskiej Kamera Dawida WJFF - Kielce 2019!

23 września 2019 r. o godzinie 18:00 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach przy ulicy Planty 7 rozpocznie się przegląd filmów o tematyce żydowskiej Kamera Dawida WJFF.pl - Kielce 2019. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się dzięki wsparciu Ambasadzie Izraela w Polsce oraz Fundacji Kamera Dawida WJFF.pl i obejmie pokaz czterech filmów:

23 września „Ben Gurion. Epilog” w reż. Yariva Mozera, Izrael, Francja 2016, 70 minut

Oodnaleziony i zmontowany po latach wywiad z Davidem Ben-Gurionem, urodzonym w Płońsku ojcem założycielem państwa Izrael.

26 września „Zero motywacji” w reż. Tayli Lavie, Izrael 2014, 100 minut

Historie trzech kobiet łączą się w jedną opowieść o biurze administracyjnymi izraelskiej bazy wojskowej położonej na środku pustyni.

30 września „Pięć godzin z Paryża” w reż. Leonida Prudovsky’ego, Izrael 2009, 90 minut

Ujmująca historia taksówkarza z Tel Awiwu, który poszukuje miłości.

3 października „Przyjeżdża Orkiestra” w reż. Erana Kolirina, Izrael 2007, 95 minut

Oryginalna, wyjątkowo zabawna historia egipskiej orkiestry zagubionej w Izraelu.

Są to tytuły nagradzane na festiwalach filmowych całego świata. Zostały docenione zarówno przez krytyków, jak i publiczność.

Przed każdym seansem widzowie będą mogli bezpłatnie zwiedzić dwie wystawy prezentowane w Instytucie – unikatowa wystawa dotycząca pogromu w Kielcach z 1918 r. oraz wystawa „Wspomnijcie na minione dni”, dotycząca pogromu z 1946 r.

Kielecki przegląd filmów o tematyce żydowskiej Kamera Dawida zostanie poprzedzony pokazem filmu „Przy Planty 7/9” 16 września o godzinie 17:00 – wstęp 10 zł. Film w reż. Michała Jaskulskiego i Larry’ego Loewingera opowiada o trudnej pracy nad pamięcią w Kielcach.

Zapraszamy!

DOŁĄCZ DO NASZYCH WYDARZEŃ NA FB: WARSAW JFF 

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy