GOLDA – FILM OTWARCIA  

BILETY NA GALĘ OTWARCIA ZOSTAŁY WYPRZEDANE! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ PROJEKCJĘ W KINIE MURANÓW 28.10.2023 g. 16:00 KUP TERAZ TUTAJ!

reż. Guy Nattiv, Wielka Brytania, USA, Izrael, 2023, 100 min

POLSKA PREMIERA. GALA OTWARCIA. Bohaterką filmu jest premierka – "Żelazna Dama Izraela" Golda Meir. 1973 rok – Wojna Jom Kipur – zaatakowany przez Egipt i Syrię Izrael znajduje się w bardzo trudnym położeniu. To tło opowieści o Goldzie Meir (Helen Mirren) – charyzmatycznej premierce nazywanej "Żelazną damą Izraela". Film laureata Oscara Guya Nattiva to dramat historyczny ukazujący wojnę toczoną na dwóch frontach podczas jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Wojnę oglądamy z perspektywy sztabów i tonących w kłębach dymu papierosowego gabinetów polityków. Tłem dla postaci zmagającej się ze śmiertelną chorobą premierki zaatakowanego kraju są generałowie i ministrowie. Warto przypomnieć, że Golda była nazywana "żelazną damą" na długo przed tym, jak tymi słowami zaczęto opisywać Margaret Thatcher. Golda to film o wybitnej jednostce, o kulisach światowej polityki oraz o Izraelu, który w momencie jego premiery obchodzi 75-lecie swojego powstania. Film laureata Oscara Guya Nattiva "Golda" miał swoją światową premierę na Berlinale, był także filmem otwarcia Jerusalem International Film Festival. Podczas 21. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej obędzie się jego polska premiera.

PARTNER POKAZU: AMBASADA IZRAELA W POLSCE, SEKCJA: 75 LAT PAŃSTWA IZRAELBERLINALE 2023, JERUSALEM FILM FESTIVAL 2023


23-10-2023 19:00, Muzeum POLIN


Język: angielski   Napisy: polskie


BILETY NA GALĘ OTWARCIA ZOSTAŁY WYPRZEDANE! ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ PROJEKCJĘ W KINIE MURANÓW 28.10.2023 g. 16:00 KUP TERAZ TUTAJ!

   

, Array

Guy Nattiv

2023

100

Array

,

 

1

https://wjff.pl/pl/film/golda-film-otwarcia-2-2-2/

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy