PLAN A  

reż. Doron Paz, Yoav Paz, Niemcy, 2021, 110 min

Widowiskowe kino historyczne odtwarzające prawdziwy spisek i prezentujący współczesną refleksję nad minionymi wydarzeniami.

Oparta na faktach, dramatyczna historia ocalałych z Holokaustu Żydów w reżyserii i według scenariusza pochodzących z Izraela braci Dorona i Yoava Paz. Twórcy znaleźli fascynujący temat, właściwie nieobecny w kulturze popularnej. To historia Nakam, tajnej organizacji ocalałych z Holokaustu, kierowanej przez Abę Kovnera, później jednego z kluczowych świadków na procesie Eichmanna. Grupa postawiła sobie za cel zabicie 6 milionów Niemców w ramach odwetu za Holokaust. Główny bohater filmu, Max, grany przez jednego z najpopularniejszych niemieckich aktorów, Augusta Diehla, prowadzi widzów przez piekło świata zewnętrznego i jeszcze gorsze piekło własnej, poranionej psychiki. Film porusza wiecznie aktualne tematy znaczenia zemsty w życiu człowieka i jego zdolności radzenia sobie z tragediami.

PARTNER FILMU: FUNDACJA WSPÓŁPRACY POLSKO-NIEMIECKIEJ, AMBASADA NIEMIEC W POLSCEFESTIWALE: JEWISH FF BERLIN 2021, SAN FRANCISCO JFF 2021, ATLANTA 2021, CAMERIMAGE 2021


20-11-2021 17:15, Muzeum POLIN


Język: niemiecki, angielski, hebrajski   Napisy: polskie


, Array

Doron Paz, Yoav Paz

2021

110

Array

,

 

1

https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=117259

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy