SPOTKANIE (The Assembly: A New Musical Film)  

WSTĘP WOLNY. POKAZ SPECJALNY W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKICH DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ 2023. PARTNER POKAZU: TAUBE PHILANTHROPIES.

reż. Hershey Felder, USA, 2023, 95 min

"Spotkanie" to film napisany i wyreżyserowany przez Hersheya Feldera. Kręcony w Polsce, inspirowany pamiętnikiem ocalałej z Holokaustu Evy Libitzky, która w czasie drugiej wojny światowej straciła całą rodzinę. Przez ostatnie 40 lat życia Libitzky opowiadała swoją wstrząsającą historię w niezliczonej ilości szkół, żeby amerykańska młodzież nigdy nie zapomniała, co stało się w Europie 80 lat temu. Libitzky zmarła w 2021 roku w swoim domu na Florydzie. Miała 97 lat. Ten paradokument, w którym występuje ośmiu byłych studentów Szkoły Sztuk Kreatywnych i Performatywnych w San Diego, kontynuuje jej spuściznę. Ośmiu studentów słynnej szkoły podróżuje w czasie razem ze swoimi mentorami do ogarniętej wojną Europy. Podczas gdy młodzi artyści uczą się o przeszłości, my poznajemy ich. Odkrywają przed nami swoje historie dotyczące wytrzymałości, tożsamości i muzyki.

PO POKAZIE SPOTKANIE Z AUTOREM FILMU HERSHEYEM FELDEREM i BOHATEREM FILMU MOSESEM LIBITZKIM!

POKAZ SPECJALNY W RAMACH OBCHODÓW EUROPEJSKICH DNI KULTURY ŻYDOWSKIEJ 2023. PARTNER POKAZU: TAUBE PHILANTHROPIES, Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce.WSTĘP WOLNY. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ W DNIU POKAZU. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.


29-10-2023 16:15, Muzeum POLIN


Język: angielski   Napisy: POLSKIE


WSTĘP WOLNY. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ W DNIU POKAZU. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

, Array

Hershey Felder

2023

95

Array

,

 

1

https://wjff.pl/pl/film/spotkanie/

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy