WEBINAR “Z drugiej strony kamery: Narracje polsko – żydowskie” z udziałem Agnieszki Holland i Roberty Grossman!  

reż. CENTRUM TAUBEGO W POLSCE , POLSKA / USA , 2020, 45 min

Webinar “Z drugiej strony kamery: Narracje polsko - żydowskie” z udziałem Agnieszki Holland i Roberty Grossman!

Organizator: Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego W Polsce

Link do rejestracji w webinarze: TUTAJ.

Od dziesięcioleci filmy wpływają i kształtują opinię publiczną w zakresie tematów związanych z wydarzeniami historycznymi i problemami społecznymi. Nasi wspaniali goście podzielą się z nami osobistymi doświadczeniami na temat tego, jak to jest być autorem opiniotwórczych filmów w świetle aktualnych wydarzeń na świecie, opowiedzą o tym, co ich zmotywowało do wzięcia do ręki kamery oraz o nadziei dotyczącej wpływu ich filmów na szerszą publiczność.

Agnieszka Holland jest jedną z najbardziej cenionych polskich reżyserek. Jej pierwszy film “Aktorzy prowincjonalni” — symbol polskiego kina moralnego niepokoju — otrzymał międzynarodową nagrodę krytyków filmowych na festiwalu w Cannes w 1980 roku. W obliczu prześladowań ze strony komunistycznego rządu Agnieszka Holland wyemigrowała do Francji, gdzie kontynuowała pracę nad filmami, które okazały się przełomowe w historii kina, jak “Europa, Europa,” laureat Złotego Globa w 1990 roku. Reżyserka była także trzykrotnie nominowana do Oskara za “Gorzkie żniwa”, “Europa Europa” oraz “W ciemności”; opowieść o katoliku ze Lwowa, który ratował Żydów przed śmiercią w obliczu Holokaustu. Główny wątek w filmach Holland często odnosi się do jej żydowskich i katolickich korzeni, dotykając tematów związanych z wiarą, mistycyzmem i ludzkimi wyborami.

Roberta Grossman to światowej sławy pisarka, reżyserka, producentka i członkini Amerykańskiej Akademii w sekcji Dokumentalnej. Przez swoje wnikliwe i wizualnie urzekające filmy reżyserka odkrywa ważne aspekty kultury żydowskiej i sprawiedliwości społecznej. W swoim dorobku Roberta ma między innymi “Blessed Is the Match: życie i śmierć Hanny Senesh” (2008), “Hava Nagila: film” (2012), “Above and Beyond” (2015) oraz “Allred" (2018). Jej film z 2018 roku “Kto napisze naszą historię” — wyprodukowany przez Nancy Spielberg — stał się najczęściej oglądanym dokumentem na świecie. Roberta Grossman została laureatką nagrody Taube Philanthropies Jewish Peoplehood za swój wkład w kulturę żydowską i jej dziedzictwo.

Link do rejestracji w webinarze: TUTAJ.

Webinar w j.angielskim

Organizator: Fundacja Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce
18-11-2020 20:00, Online


Język: ANGIELSKI   Napisy:


, Array

CENTRUM TAUBEGO W POLSCE

2020

45

Array

,

 

1

https://www.youtube.com/watch?v=wcfM0VcQV9g

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy