KRÓTKIE FORMY WJFF: “NIE BĄDŹ OBOJĘTNY/A”  

WSTĘP WOLNY. POKAZ W GALERII DZIEDZICTWO - MUZEUM POLIN.

reż. Alexandre Dayet, Eli Rudovsky, Polska, USA , 2020, 2023, 52 min

LARISSA, reż. Alexandre Dayet, Polska 2020, 43 min
Pod koniec 1942 roku 10-letnia Larissa ucieka z warszawskiego getta, wspinając się po drabinie... Po "aryjskiej" stronie przyjmuje ją i będzie chronić polska rodzina. 16-letnia Helena opiekuje się Larissą i traktuje ją jak młodszą siostrę. Kilka tygodni później Larissa musi opuścić mieszkanie. Dziewczyna i Helena rozstają się na dobre. Siedemdziesiąt lat po tych wydarzeniach mieszkająca w Paryżu Larissa odczuwa pragnienie, by pojechać do Polski i spotkać się z Heleną.

UCIECZKA (RUNAWAY), reż. Eli Rudovsky, USA , 2023, 9min
"Runaway" to krótkometrażowa fabuła opowiadająca historię nastolatka i jego wyobcowanego ojca. Akcja toczy się w Brighton Beach na Brooklynie - żydowskiej i wschodnioeuropejskiej dzielnicy Nowego Jorku, z której pochodzi rodzina autora filmu. Pomysł na film zrodził się pod wpływem głębokiego zainteresowania relacjami między ojcami i synami - mądrością, którą się dzielą, i tajemnicami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Scenariusz, montaż i reżyseria: Eli Rudavsky.

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI FILMÓW!

PARTNER POKAZU: CENTRUM TAUBEGO W POLSCE.WSTĘP WOLNY. POKAZ W GALERII DZIEDZICTWO - MUZEUM POLIN.


29-10-2023 16:30, Muzeum POLIN


Język: polski, angielski   Napisy: polskie


WSTĘP WOLNY. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ W DNIU POKAZU. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. POKAZ W GALERII DZIEDZICTWO - MUZEUM POLIN.

, Array

Alexandre Dayet, Eli Rudovsky

2020, 2023

52

Array

,

 

1

https://wjff.pl/pl/film/krotkie-formy-wjff-nie-badz-obojetny-a/

Aktualności

Partnerzy i sponsorzy